Здоров'я

Працюємо з дому, харчуємося корисно!

Перейшли на віддалену роботу і занадто часто відвідуєте холодильник? Геть перекуси, хай живе режим!

 

Віддалена робота під час пандемії коронавіруса означає, що все офісне залишилося за бортом. Ми більше не зависаємо в кулера для обговорення серіалів, не відволікаємося на каву з колегами, і навіть дратівливі дзвінки чужих телефонів — справа минуле. Здавалось, зараз ви повинні бути царицею і богинею продуктивності, працюючи з дому, де нічого не відволікає (якщо, звичайно, у вас немає дітей). Але підступний ворог, озброєний прокрастинацією, чекає прямо за стіною, і ім’я йому холодильник.

У вас дедлайн? Терміни горять, «велосипед горить, і все горить, і ми в пеклі»? Ві тільки трохи подзарядитесь енергією перед фінальним переможним ривком, пару раз куснете кухонну видобуток — і за ноутбук. Тільки починаєте проект? Куди ж без їжі для розуму!

А адже ви поснідали. І пообідали. І перекусили теж, тому що працювати на порожній шлунок було абсолютно неможливо.

Їжа може стати найлютішим ворогом віддаленого працівника. У всіх сенсах: ви можете як переїдати, так і зовсім забувати поїсти в робочому угарі. Іноді, сівши вранці перед ноутбуком, ми встаємо тільки про дев’ять ятій вечора, з ниючий спиною і жалібним бурчанням в животі.

Переїдання, як і недоїдання, можна контролювати, особливо якщо вони виконуються зовнішніми факторами. Які є перевірені стратегії здорового харчування під час удаленки і самоізоляції? Зараз дізнаємося.

Дотримуйтесь графіка

Фрілансери зі стажем точно знають, у чому сила. Вона не тільки в правді, але і в режимі, розклад і звичних рутинах, які структурують ваш день. Королі і королеви удаленки зачісуються, вмиваються і переодягаються з піжам в зручну, але справжню одяг, в якій не соромно відкрити двері кур’єру.

Ці ж рекомендації стосуються і до прийомів їжі. Дієтологи считают, що найбільша помилка працівників, трудящих на удаленке — постійне жування. Налаштуйте свій день так, як якщо б ви працювали в офісі. Нехай у ваших щоденних планах буде сніданок перед початком роботи і конкретний перерву на обід.

Вставайте кожні сорок хвилин, щоб потягнутися і трохи походити, як би не розривалися робочі частини. Якщо у запарці ви дозволяєте собі встати тільки заради сигарети або походу до холодильника, не дивно, що вони ризикують стати символами відпочинку. Це, в свою чергу, завадить вам палити менше (або кинути зовсім) і спричинить за собою переїдання. Не тому, що хотіли ковток молока, а тому, що вам потрібен був ковток свободи від турбот.

Їжте не за робочим столом, а за обіднім

Не завжди є така можливість, але ви постарайтеся. Здається, що сніданок або обід перед ноутбуком дозволять вам поєднати приємне з корисним і заощадити дорогоцінний час, якщо на роботі горить проект. Але єдине місце, де дійсно все горить — пожежа. Останнім годиною палає ще і в медицині, альо ві, швидше за все, не лікар на вістрі атаки. Тому можете відірватися від справ на годину їжі.

Є, не звертаючи уваги на процес — перший крок хибного шляху, в результаті якого ви переїдете, альо не насититеся, не є ятайте, що саме їли, і не відчуєте справжнього задоволення. В ідеальних умовах не варто брати на кухню і смартфон, але ми розуміємо — плоть слабка, а меми тягти. Не все відразу.

Почніть з того, щоб зробити їжу за робочим столом табу. Стані приємніше, чистіше і менш ризиковано пролити щось на клавіатуру.

Обмежте кофеїн

Люди, які вперше потрапляють на удаленку, часом переживають культурний шок, виявивши, наскільки багато кави п’ятому ють фрілансери. Це зрозуміло: ми заварюємо смачну каву, і в турці виходить трохи більше, ніж потрібно. «Не виливати ж!», думаємо ми. Слово за слово, чашка за чашки, і вісь ми перетворилися в кавових баронесс. «Ти знаєш хімію, я знаю людей, давай варити» ©. Озирнутися не встигнете, як опинитеся за ноутбуком з тремтячими руками і бастіоном брудних кухлів по периметру.

Звичайно, кава — не найгірше, що ви можете зробити для свого здоров’я. Випити чотири-п’ять чашок в день буде цілком безпечно, якщо у вас немає проблем з серцем і артеріальним тиском. Чашок, а не кухлів розміром з міні-тазик (будьте розумні!).

Коли не варто пити каву?

По-перше, очевидна рекомендація: не пийте кави на ніч. Після 5-6 вечора пачку з зернами краще відправити на персональний карантин. Нехай посидить у шафці, подумає про свою поведінку. Кофеїн не повинен порушувати ваші природні цикли сну і неспання, він зобов’язання язаний лише підтримати вас, коли потрібно трохи підбадьоритися.

По-друге, не плутайте штучну стимуляцію з бадьорістю від повноцінного сну! Якщо ви спите недостатньо, каву краще залишити на ранок або зовсім від нього відмовитися. Заливатися кофеїном вдень, щоб вночі сидіти без сну — контрпродуктивно, тому не мучте свій організм. У вас є пара годин на добу, які більше не потрібно витрачати на дорогу, це відмінна можливість виспатися.

Пийте воду!

Якщо ми п’ятому ємо каву з надлишком, то про води подібного сказати ніяк не можна. Більшість людей у віці від 20 до 60 ледь-ледь набирають покладений мінімум рідини з напоїв, їжі і простої води. Ті, кому за 60, п’єр ють і того менше. Враховуючи, як легко спрагу переплутати з голодом, у ваших же інтересах тримати під рукою склянку, «наполовину повний». Ще краще підібрати зручну пляшку з широким горлом, зручну для миття і, бажано, із скла.

Вмикайте усвідомленість

Ніхто не хоче переїдати, але й морити себе голодом теж не варіант. Вісь чому корисно перед тим, як йти до холодильника, видихнути і провести «інвентаризацію» своїх відчуттів. Запитайте себе: я голодна? Мені нудно? Я втомилася? Чому я хочу піти поїсти? Мені хочеться заспокоїти нерві після порції новин про коронавирусе?

Ми часто заедаем емоції, а не голод, тому відчути їх дуже важливо. Усвідомити, випити води і тільки після цього продовжувати.

Це може здатися зайвим, але ви здивуєтеся, дізнавшись, як мало усвідомленості в наших щоденних діях.

Зробіть перекуси корисними

Коли йдеться про голод (а не прокрастинації, жадобі або емоціях), вибирайте між повноцінним прийомом їжі і легкий перекусом в залежності від того, наскільки ви хочете їсти. Якщо хочеться похрумтіти, допоможуть морква, солодкий перець або огірок. Можна витратити кілька хвилин і приготувати смузі — так ви отримаєте клітковину, мікроелементи і додаткову воду.

Фрукти теж підійдуть, але не захоплюйтеся — варто вам перебрати цукрів, і за припливом енергії піде напад сонливості. В наших магазинах зазвичай лежати плоди, спеціально виведені максимально солодкими, і порція клітковини не завжди здатна компенсувати стільки фруктози.

Як ми вже сказали, вам далеко не завжди потрібен перекус. Якщо вас то і справа тягне пожувати, перевірте, чи достатня ви їсте під час основних прийомів їжі. Додайте білка і корисних жирів, вони дозволять вам відчувати ситість куди довше.

Всім нам важливо пристосуватися до незвичних обставин життя в сучасному карантиномісті. Кому-то можна залишитися вдома, а хтось змушений ходити на важливу роботу, піддаючи себе ризику заразитися (і ми дуже за це вдячні!). Найменше, що ми можемо зробити в екстремальних умовах — подбати про себе і вийти з карантину міцними, здоровими і з хорошими харчовими звичками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України