Здоров'я

“Гнучкі” дієти з високим вмістом рослин можуть допомогти обмежити глобальне потепління, – дослідження

Глобальне впровадження дієти з низьким вмістом м’яса допоможе здоров’ю, земельним та продовольчим системам, а також зменшить викиди, кажуть дослідники

Глобальний перехід до переважно рослинної “гнучкої” дієти може зменшити викиди парникових газів і допомогти обмежити глобальне потепління в межах 1,5°C, показує нове дослідження.

Попередні дослідження попереджали, що за нинішніх темпів викиди лише від харчових продуктів призведуть до того, що світ не досягне цієї ключової міжнародної цілі.

Але нове дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, показує, як цьому можна запобігти шляхом широкого впровадження гнучкої дієти, заснованої на зменшенні споживання м’яса і додаванні більшої кількості рослинної їжі.

“Перехід до здорового харчування не лише принесе користь людям, землі та харчовим системам, – каже Флоріан Хумпенодер, автор дослідження і старший науковий співробітник Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат, – але й вплине на загальну економіку з точки зору того, наскільки швидко потрібно скорочувати викиди”.

Оподаткування або встановлення чіткої ціни на викиди парникових газів (ПГ), яка б відображала їхню справжню економічну вартість, могло б стимулювати забруднювачів зменшувати свій вуглецевий слід, хоча спроби урядів запровадити таку політику були малоуспішними.

Дослідники виявили, що запровадження гнучкої дієти може знизити викиди метану та закису азоту в сільському господарстві та зменшити вплив виробництва продуктів харчування на воду, азот та біорізноманіття. Це, в свою чергу, може зменшити економічні витрати, пов’язані зі здоров’ям людей та деградацією екосистем, а також знизити ціну квот на викиди парникових газів, або вартість скорочення викидів вуглецю, на 43% у 2050 році.

Моделі зміни раціону харчування також показують, що обмеження пікового потепління приблизно на 1,5°C може бути досягнуто до 2045 року з меншими викидами вуглекислого газу порівняно з тим, якби ми дотримувалися нашого нинішнього раціону.

“Важливо підкреслити, що флекситаріанство – це не вегетаріанство і не веганство, – каже Хумпенодер. “Це менше продуктів тваринництва, особливо в регіонах з високим рівнем доходу, і дієта базується на тому, що було б найкращим раціоном для здоров’я людини”.

У США на сільське господарство припадає понад 10% загальних викидів парникових газів. Більшість з них припадає на тваринництво. Зменшення споживання м’яса може звільнити сільськогосподарські землі, які використовуються для тваринництва, що, в свою чергу, може зменшити викиди метану. Потужний парниковий газ, метан в основному виділяється коровами та іншими тваринами, яких вирощують для тваринництва. Тваринництво є основним чинником впливу на здоров’я, пов’язаного з якістю повітря, харчових систем США.

“Ця робота ще раз підтверджує те, що показали інші дослідження, а саме: якщо ми змінимо свій раціон харчування на більш гнучкий, ми зможемо значно скоротити викиди парникових газів”, – сказав Джейсон Хілл, професор кафедри біопродуктів та біосистемної інженерії Університету Міннесоти.

На думку авторів дослідження, один із способів досягти переходу до більш здорового харчування – це цінові стимули, наприклад, введення податків на продукти тваринного походження з найбільшим рівнем викидів, включаючи яловичину та баранину. Інший варіант – інформування споживачів про екологічні наслідки високого споживання м’яса.

“У загальній продовольчій системі є багато гравців, – сказав Хілл. “Це виробники, споживачі, які обирають, що їм їсти, і, особливо в США, уряд, який підтримує тип сільського господарства, що призводить до надмірного виробництва червоного м’яса”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України