Здоров'я

Ще одна лікарня в Чернігові стала енергетично незалежною

Світло для чернігівських хірургів — БФ «Energy Act for Ukraine» відкрили гібридну сонячну станцію на даху Чернігівської обласної лікарні.

Українська благодійна організація «Energy Act For Ukraine» з 2022 року обладнує гібридними сонячними станціями із системами зберігання енергії лікарні та школи в Україні: у Чернігівській області ними забезпечено вже четвертий об’єкт.

До Чернігівської обласної лікарні команда фонду відкрила подібні станції в Чернігівській обласній дитячій лікарні, а також у чернігівських школах № 3 та № 19. 108 фотоелектричних модулів для чернігівської лікарні надала міжнародна компанія-дистрибʼютор обладнання для сонячних станцій Menlo Electric.

Чернігівська обласна лікарня — четвертий об’єкт на території України, з яким фонд працює з початку 2022 року. Тут надають медичну допомогу дорослому населенню всього регіону. Ця лікарня — єдина в регіоні, яка надає високотехнологічну медичну допомогу при серйозних захворюваннях. Лікарня обслуговує 980 369 пацієнтів. У лікарні є 16 інтенсивних та хірургічних відділень із сучасним обладнанням, яке потребує постійного електропостачання. Приміщення лікарні були суттєво пошкоджені внаслідок ракетних ударів.

Сонячна система, яка складається зі 108 сонячних панелей потужністю 40 кВт та системи зберігання енергії ємністю 85,2 кВт·год, живитиме критичне обладнання хірургічного відділення в головному корпусі лікарні. Така система дозволяє в автономному режимі роботи перекрити власне споживання електроенергії в хірурчнічному корпусі та підключити критичне обладнання окремих споживачів, а саме:

  • аварійне освітлення, операційну для хірургічного торакального відділення;
  • операторську, кондиціонери для кабінету комп’ютерної томографії;
  • відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії з ліжками інтенсивної терапії.

Очікувана економія лікарні на витратах за електроенергію становитиме близько 4 430 тисяч євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 1 139 тонн за 25 років роботи системи.

В 2024 році благодійний фонд розширює свою діяльність в інших регіонах, і реалізовуватиме кампанії «100 сонячних шкіл» і «50 сонячних лікарень» в Миколаївській, Харківській, Хмельницькій, Кіровоградській та Рівненській областях.

«Чернігівська обласна лікарня — наш 4-й об’єкт на Чернігівщині та 8-й – у межах загальної роботи фонду починаючи з 2022 року. Вже за місяць роботи станції лікарня зекономила до 10 тисяч гривень, що еквіваленто вартості двох кардіографів. За рік лікарня зможе закупити близько 35 таких кардіографів завдяки економії на електроенергії. Наші станції – це про гарантування наявності електроенергії незалежно від обстрілів, та допомога лікарням витрачати меньше на комунікальні платежі, і більше на розвиток лікарні та допомогу пацієнтам”, — зазначила Юліана Оніщук, засновниця і виконавча директорка фонду «Energy Act for Ukraine”.

 «Відкриття сонячної станції в Чернігівській обласній лікарні є ще одним кроком до реалізації нашої місії забезпечення енергонезалежності для українських медичних установ. Це вже п’ятий проєкт, що втілює ідеали програми корпоративної соціальної відповідальності «Energy to Power Your Future» спільно з ініціативою «Energy Act for Ukraine». Ми продовжуємо працювати разом, щоб зробити медичні заклади країни стійкими до енергетичних викликів сьогодення», — прокоментував відкриття сонячної станції Олександр Піскун, директор Menlo Electric в Україні.

Довідка

Благодійна організація «Energy Act for Ukraine» спрямовує свою діяльність на забезпечення відновлювальною сонячною енергією шкіл та лікарень, які постраждали внаслідок війни росії проти України,  в межах кампаній «100 сонячних шкіл» і «50 сонячних лікарень». Організація відзначена як «Зелена ініціатива року» на міжнародній премії Future of Emerging Europe Award 2023, є членом європейської асоціації сонячних енергетичних компаній Solar Power Europe, входить до Energy Initiative від Глобального договору ООН, а з початку 2024 року входить до консорціуму українських екологічних організацій, які реалізують проєкт «Відновлювальні джерела енергії» спільно з GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

Menlo Electric є найбільш динамічно зростаючим дистриб’ютором сонячних компонентів у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід і Африка). У рамках програми корпоративної соціальної відповідальності “Energy to Power Your Future” компанії безкоштовно надає обладнання для сонячних станцій для встановлення у медичних, освітніх та інших установах

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України