Здоров'я

Навіть помірне вживання алкоголю під час вагітності пов’язане з вродженими вадами розвитку

Дослідники з Університету Нью-Мексико виявили, що навіть незначне або помірне вживання алкоголю вагітними жінками може призвести до незначних змін у внутрішньоутробному розвитку їхніх дітей, включаючи меншу довжину пологів і меншу тривалість гестації.

У новій статті, опублікованій в журналі Alcohol Clinical & Experimental Research, команда під керівництвом Людмили Бахіревої, доктора медичних наук, професора, заступника декана з клінічних і трансляційних досліджень Фармацевтичного коледжу УНМ, також повідомила про деякі статеві відмінності у впливі вживання алкоголю під час вагітності на розвиток дитини.

“В експериментальних дослідженнях вплив на гестаційний вік був більш вираженим у немовлят чоловічої статі, а на довжину тіла при народженні він був сильнішим у дівчаток”, – сказала пані Бахірева.

Вона застерегла, що ці ефекти слід інтерпретувати з обережністю через обмежену статистичну потужність дослідження, яка не дозволяє провести аналіз за статтю, а також через труднощі з урахуванням інших факторів, що впливають на них.

За її словами, в доповіді йдеться про три проспективні дослідження, проведені в УНМ протягом 10 років, в яких спостерігався 281 учасник, більшість з яких були набрані в другому триместрі вагітності, а потім спостерігалися разом з їхніми дітьми протягом деякого часу після цього.

Існує велика кількість досліджень пренатальних наслідків вживання алкоголю у великих кількостях, що зазвичай визначається як 14 напоїв на тиждень, або пияцтва, що визначається як чотири або більше напоїв за один раз, сказала Бахірева.

“Ми знаємо досить багато з цих попередніх досліджень про вплив вживання важкого алкоголю на пренатальні наслідки, особливо передчасні пологи та затримку росту, а також результати нейророзвитку, але ми зосередилися на більш помірному вживанні алкоголю, оскільки воно є набагато більш поширеним”, – сказала вона.

Рання вагітність є критичним періодом для формування органів плоду, що розвивається, що робить її особливо вразливою до впливу алкоголю, зазначила пані Бахірева.

“Майже всі п’ють до того, як дізнаються про свою вагітність, і ризиковане вживання алкоголю до вагітності є прогностичним фактором вживання алкоголю в подальшому”, – сказала вона.

“Це унікальний аспект дослідження. Ми ретельно вивчили закономірності вживання алкоголю під час зачаття та на ранніх термінах вагітності”.

За словами Бахіревої, більшість учасниць значно скоротили вживання алкоголю або взагалі припинили, як тільки дізналися про свою вагітність.

Однак навіть при зменшенні вживання алкоголю спостерігався певний дефіцит як у немовлят чоловічої, так і жіночої статі.

Вона підкреслює, що необхідні більш масштабні дослідження, які об’єднають вибірки по всій країні, щоб повторити отримані результати і глибше вивчити статеві ефекти.

Бахірева є головним дослідником дослідження “Здоровий розвиток мозку та дитини” в УНМ, що є частиною національної ініціативи, в рамках якої буде набрано 7500 пар батьків і дітей, за якими будуть спостерігати до 10 років.

“Завдяки такому дослідженню, що охоплює декілька сайтів, ми матимемо достатньо можливостей, щоб вивчити вплив різних моделей і часу вживання алкоголю ще більш детально”, – сказала вона.

Вона підкреслила, що Національний інститут зловживання алкоголем та алкоголізму (National Institute of Alcohol Abuse and Alcoholism) наголошує на тому, що жодна кількість алкоголю під час вагітності не є безпечною, за її словами.

“Я думаю, що це дослідження, як і попередні доклінічні дослідження, показують, що навіть помірне вживання алкоголю може мати негативні наслідки. Ступінь негативних наслідків може бути різним, і важливо вирішувати проблему вживання алкоголю без стигматизації, яка часто асоціюється з ним, але в цілому, якщо ми намагатимемося заохочувати утримання від алкоголю під час вагітності, ми зможемо максимізувати позитивні наслідки для здоров’я та розвитку дітей”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України