Здоров'я

Переведення годинника: найкращі поради щодо боротьби з порушенням біоритму

З переведенням часу в неділю ввечері, коли годинник переводиться з 2:00 на 3:00 ночі перед багатьма людьми постають проблеми, які пов’язані з порушенням біоритму

Зміна зимового та літнього часу може спричинити дискомфорт у багатьох людей. Використовуйте ці поради, щоб допомогти своєму організму краще адаптуватися до цього струсу.

Навіть якщо час зрушить всього на годину, це справді може порушити наш біоритм. Деякі люди дуже чутливі до змін і відчувають, що вони мають невелику зміну часових поясів. Втома і знемога – звичайна справа, тому важливо підготуватися фізично до зміни годин.

Наш організм може знадобитися до семи днів, щоб звикнути до зміни часу. Тому вам ні в якому разі не слід применшувати негативний вплив зміни часу на ваш біоритм. Дослідження дійшло висновку, що після переходу на літній час навіть збільшується ризик інсульту. Відповідно до інших досліджень, після зміни часу також збільшується частота серцевих нападів, тоді як восени ризик знижується.

Порушення сну мають різні причини. Будь-хто, хто знає правильний діагноз, може вжити цілеспрямованих заходів проти безсоння.

Ці поради допоможуть уникнути міні-синдрому після зміни часу

  • Скоригуйте харчові звички

Перед сном слід уникати жирної їжі. Ситна їжа важко перетравлюється і може перешкодити заснути. Те саме стосується і напоїв, що містять кофеїн. Так організм зможе краще відпочити.

  • Пропустити післяобідній сон
  • Будь-хто, хто зазвичай подрімає, повинен уникати цього протягом тижня після зміни часу. Це допоможе вам достатньо втомитися увечері, щоб добре заснути.
  • Нехай денне світло розбудить тебе

Штори мають залишатись відкритими в останні вихідні березня. Ранкове сонце пригнічує вироблення гормону сну мелатоніну і таким чином стає природним будильником. При цьому вночі має бути максимально темно, тихо та прохолодно. Контраст між днем і вночі особливо помітний, і організм швидше звикає до нового ритму сну та неспання.

Перехід на літній час – це щорічний ритуал, який переводить години вперед і назад двічі на рік. Ідея підлаштовувати час під становище сонця влітку та взимку існує вже давно. Вперше переведення стрілок було введено 30 квітня 1916 року в Німецькій імперії та Австро-Угорщині. Після тимчасового скасування 1919 року літній час періодично поверталося протягом 20 століття. З 6 квітня 1980 року годинник у Європі переказує двічі на рік з 2:00 до 3:00 ночі. Терміни з часом коригувалися, і дебати про можливе скасування літнього часу продовжуються досі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України