Політика

The Economist: Чому це повинен бути Байден

Обкладинка сьогоднішнього випуску The Economist: Чому це повинен бути Байден – Дональд Трамп осквернив цінності, які роблять Америку маяком для світу.

На цих виборах Америка стоїть перед доленосним вибором. На карту поставлена ​​природа демократії.

Дональд Трамп осквернив цінності, які роблять Америку маяком для світу. Трамп не впорався з роллю глави американського уряду. Як зберігач американських цінностей, совісті нації і голосу Америки в світі він не впорався з поставленим завданням.

За останні 4 роки він неодноразово оскверняв цінності, принципи та практики, які зробили Америку притулком для власного народу і маяком для всього світу. Ті, хто з легкістю відкидає знущання і брехню Трампа, ігнорують заподіяну їм шкоду.

Він ніколи не прагнув представляти більшість американців, які не голосували за нього. Зіткнувшись з потоком мирних протестів після вбивства Джорджа Флойда, його інстинкт полягав не в тому, щоб лікувати, а в тому, щоб зобразити це як оргію грабежів та насильства з боку лівих сил – частина моделі розпалювання расової напруженості.

Сьогодні 40% електорату вважають, що інша сторона не просто помилялася, а зла.

Сама карколомна риса президентства Трампа – це його презирство до правди

Всі політики ухиляються, але його адміністрація надала Америці «альтернативні факти». У ніщо з того, що говорить пан Трамп, не можна повірити, включаючи його твердження про корумпованість пана Байдена. Його прихильники з Республіканської партії відчувають себе зобов’язаними захищати його, незважаючи ні на що, як вони це зробили під час імпічменту, який, за винятком одного голосу, пройшов за партійними лініями.

Пристрасть і брехня підривають норми і інститути. Це може здатися метушливим – в кінці кінців, виборцям Трампа подобається його готовність образити. Але страждає американська система стримувань і противаг. Цей президент закликає садити своїх опонентів; він використовує Мін’юст для проведення вендети; пом’якшує вироки прихильникам, засудженим за тяжкі злочини; він задіює свою сім’ю у роботу в Білому домі; і він пропонує захист іноземних урядів в обмін на компромат на суперника.

Коли президент ставить під сумнів чесність виборів тільки тому, що вони можуть не допомогти йому перемогти, він підриває демократію, яку поклявся захищати.

Пристрасть і брехня також підривають політику. Подивіться на covid-19. У пана Трампа був шанс об’єднати свою країну навколо добре організованої реакції. Замість цього він бачив в губернаторах-демократах суперників або цапів-відбувайлів. Він затикав рот і принижував американські установи світового класу, такі як Центри з контролю і профілактиці захворювань. Як це часто буває, він насміхався над наукою, в тому числі над масками. І, будучи не в змозі бачити далі свого переобрання, він продовжував спотворювати очевидну правду про епідемію і її наслідки. В Америці багато кращих вчених світу. Тут також один з найвищих показників смертності від COVID-19 в світі.

Пан Трамп ставився до союзників Америки з такою ж обмеженістю. Союзи збільшують вплив Америки в світі. Найближчі з них були викувані під час воєн, і, одного разу розібрані, їх нелегко зібрати в мирний час. Коли країни, які боролися пліч-о-пліч з Америкою, дивляться на його лідерство, вони з усіх сил намагаються визнати місце, яким вони захоплюються.

Це важливо. Американські ідеали дійсно є прикладом для інших демократій і для людей, що живуть в державах, які мають своїх громадян. Трамп вважає, що ідеали для лохів. Уряду Китаю і Росії завжди розглядали американську риторику про свободу як цинічне прикриття віри в те, що сила вірна. На жаль, при Трампа їх підозри підтвердилися.

Ще 4 роки правління такого історично поганого президента, як Трамп, збільшать цю шкоду – і навіть більше. У 2016 році американські виборці не знали, кого вони отримують. Тепер вони знають. Вони будуть голосувати за поділ і брехню. Вони будуть підтримувати потурання норм і перетворення національних інститутів в особисті вотчини. Вони будуть сприяти зміні клімату, яке загрожує не тільки далеких землях, а й центральних районах Флориди, Каліфорнії і Америки. Вони будуть сигналізувати про те, що поборником свободи і демократії для всіх повинна бути просто ще одна велика країна, що кидає свою вагу. Переобрання наклало б демократичну друк на всю шкоду, заподіяну Трампом.

Зниження податків було регресивним

Деякий дерегулювання було шкідливим, особливо для навколишнього середовища. Спроба реформування системи охорони здоров’я обернулася фіаско. Чиновники імміграційної служби жорстоко відокремили дітей-мігрантів від їх батьків, і обмеження на в’їзд в країну виснажать життєздатність Америки. За складних проблем – по Північній Кореї і Ірану і зі встановлення миру на Близькому Сході – пан Трамп впорався не краще.

Президент Джо.

Багато що з того, що ліве крило Демпартії НЕ любило  на праймеріз, – то, що він центрист, інституціоналіст, будівник консенсусу, – робить його анти-Трампом, добре підходить для відшкодування частини збитків останніх чотирьох років. Байден не зможе покласти край запеклої ворожнечі, яка десятиліттями накопичувалася в Америці. Але він може почати прокладати шлях до примирення.

Хоча його політика лівіше попередньої адміністрації, він не революціонер. Він буде прагнути відновити стару інфраструктуру Америки, більше віддавати охорони здоров’я та освіти і допустити більше імміграції. Його політика в області зміни клімату буде інвестувати в дослідження і технології, що сприяють створенню робочих місць. Він грамотний адміністратор і вірить в процес. Він прислухається до порад фахівців, навіть коли це незручно. Він прихильник багатосторонності: менш конфронтаційний, ніж Трамп, і більш цілеспрямований.

Гучна перемога демократів піде на користь і республіканцям. Це тому, що жорстка конкуренція спокусила б їх на тактику розколу, расову поляризацію , тупикову точку в країні, яка стає все більш різноманітною. Як стверджують республіканці, що виступають проти Трампа, трампізм є моральним банкрутом (див. Лексінгтон). Їх партії потрібен ренесанс. Г-н Трамп повинен бути рішуче відкинутий.

На цих виборах Америка стоїть перед доленосним вибором. На карту поставлена ​​природа його демократії. Один шлях веде до примхливого індивідуального правління, на чолі якого стоїть глава держави, нехтує порядністю і правдою. Інший веде до чогось кращого – чогось більш вірному того, що ця газета вважає цінностями, які спочатку зробили Америку джерелом натхнення для всього світу.

У свій перший термін Трамп був деструктивним президентом. Він почав би свій другий, утвердившись у всіх своїх найгірших інстинктах. Г-н Байден – його повна протилежність. Якби він був обраний, успіх не був би гарантований. Але він увійде в Білий дім з обіцянкою самого цінного дару, який можуть піднести демократії: оновлення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України