Політика

На основі досвіду України Норвегія посилить свою ППО

Норвегія серйозно стурбована агресією Росії, у зв’язку з цим рекордно збільшила витрати на посилення своїх військово-морських сил, розгортання двох додаткових бригад сухопутних військ, а також посилення протиповітряної оборони.

Щодо останньої, то Норвегія планує вивчити український досвід у війні з Росією, пише видання Breaking Defense з посиланням на главу збройних сил Норвегії генерала Ейріка Крістофферсена.

Він зазначив, що окрім варіантів нової високоякісної системи протиракетної оборони великої дальності, “найважливішим зараз є придбати більше систем, які ми вже маємо”.

Йдеться в першу чергу про портативні системи протиповітряної оборони БПЛА, а також ракетні комплекси NASAMS середньої дальності. Щодо останніх, зазначив Крістофферсен, “ми знаємо, що він працює, він перевірений та довів свою ефективність в Україні”.

За словами Крістофферсена, висновки, зроблені зі спостереження за ЗРК NASAMS у польових умовах, а також зусилля Сил оборони України у боротьбі з ворожими дронами, прямо впливають на те, як Норвегія підходитиме до розвитку своєї протиповітряної оборони. І один із найважливіших висновків, які можна зробити з цієї війни: на нижчому рівні – протидії БПЛА – кількість має дуже велике значення.

“Нам потрібно збільшити витрати на прості системи, яких нам потрібен величезний обсяг, які можуть протистояти дуже низькотехнологічним безпілотникам, щоб ми не використовували найскладніші ракетні системи проти чогось дешевого”, – сказав він.

Водночас щодо планів закупівлі систем великої дальності Крістофферсен вважає, що треба приділити більше уваги та часу цьому питанню, щоби переконатися, що вони оберуть правильний комплекс з урахуванням того, як сьогодні швидко розвиваються і ракетні, і протиракетні технології. “Це системи Patriot чи щось ще? Це дуже затратно, вимагає великої кількості людей. Тож це важливе рішення”, – сказав він, додавши, що сподівається, що оголошення про закупівлю таких комплексів Норвегія зможе зробити “якнайшвидше”.

Нагадаємо, Норвегія не виключає відправки свого контингенту в Україну, проте їхні військові не брали б участі у прямому протистоянні з окупаційною армією РФ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України