Політика

Стало відомо, де зараз екс-головнокомандувач Залужний

Після відставки з посади головнокомандувача Валерій Залужний випав із інформаційного поля.

МЗС України 7 березня повідомляло, що колишнього головкому ВСУ призначили на посаду Надзвичайного та Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві.

21 квітня політичний оглядач Олег Шарп у Telegram заявив, що Залужний проходить стажування у Міністерстві закордонних справ України. Про це Шарп повідомив на своїй сторінці.

“Залужний вийшов із короткострокової відпустки і проходить обов’язкове стажування в МЗС. Згода британської сторони отримана. Також формується кадровий склад посольства — акцент робиться на спеціалістах з військово-технічного співробітництва”, — написав оглядач. Він упевнений, що Валерій Залужний ще повернеться до України та зіграє свою роль у відновленні нашої держави.

Нагадаємо, президент Зеленський пояснив причини свого рішення щодо звільнення головкому Залужного.

“Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда… Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України”, – повідомив Володимир Зеленський.

Також Залужний пропонував зухвалий план наступу у 2022 році, але США не дали нічого зробити, – ЗМІ

“Якби це сталося тоді, коли він хотів, це могло б змінити хід війни, на краще чи на гірше… Залужний наполягав на сміливому і, за деякими спостереженнями, ризикованому контрнаступі в 2022 році, яке так і не відбулося”, – цитує книгу видання.

Зазначається, що план, за який виступали президент Володимир Зеленський та генерал Залужний, передбачав прорив через частину Запорізької області, щоб розірвати так званий “сухопутний коридор” та ізолювати російські війська у Криму. На той момент Росія ще не збудувала великих мінних полів та укріплень, які перешкоджали контрнаступу у 2023 році.

Видання Politico повідомляє, що у Залужного також не склалися стосунки з Вашингтоном після того, як головком і американські військові розійшлися у баченні тактики і стратегії літнього контрнаступу 2023 року.

Видання підкреслює, що гострі розбіжності Зеленський – Залужний в останні кілька місяців до звільнення важко було приховати і вони вийшли на публіку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України