Право

Нові зарплати: хто з військових зможе отримувати 190 тисяч

З 1 квітня Кабмін запровадив додаткову фінансову винагороду військовим у розмірі 70 тисяч гривень. Гроші нараховуватимуть уже з поточного місяця.

Це не заміна 100 тисячам «бойових», а додаткова винагорода для тих, хто перебуває на передовій.

Як ідеться в роз’ясненні АрміяInform, цю доплату можуть отримати військовослужбовці Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, ГУР, Держприкордонслужби, Служби спецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту, а також поліцейські. Ця виплата передбачена саме тим, хто безпосередньо перебуває на лінії зіткнення з ворогом.

Отримувати її зможуть ті, хто виконує бойові або спеціальні завдання в першому ешелоні оборони чи наступу на відстані до ротного опорного пункту включно. Також на неї можуть розраховувати ті, хто виконує бойові завдання між позиціями Сил оборони України та агресора, на окупованих територіях Росією, а також на території ворога.

Тож відтепер військовослужбовці, які перебувають на передовій, потенційно зможуть отримувати понад 190 тисяч гривень:

  • грошове забезпечення, яке залежить від звання, посади та вислуги років (мінімум 20 100 грн),
  • 100 тис. грн «бойових»,
  • 70 тис. грн винагороди.

Щоправда, щодо цієї виплати можуть бути нюанси. Якщо «бойові» виплачуються щомісяця, а сума виплати залежить від кількості днів, під час яких виконувалися завдання, то щодо виплати 70 тисяч формулювання в постанові Кабміну інше: «за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких завдань». Тобто, до конкретного місяця ця виплата не прив’язана, а виплачувати її мають тоді, коли буде сумарно 30 днів виконання завдань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України