Кулінарія

Чим в кулінарії можна замінити бургундське вином

Багато рецептів приготування тушкованого м яса по-бургундськи вимагають використовувати бургундське вина. Що ж робити, якщо в магазині такого немає, або у вас немає грошей?

Нічого страшного, бургундському можна придумати досить непогану заміну!

Вино додають при приготуванні м яса тому, що воно покращує його смак. У кулінарії використовують як червоне вино, так і біле. Такі страви, як різотто з грибами або вершковий соус для стейка теж не можуть бути приготовані інакше, ніж із застосуванням вина.

Бургундське вино виробляють у французькій провінції Бургундії у Франції. Воно буває і червоним, і білим. Частіше зустрічається жінці червоне. Його виробляють з винограду сорту Піно Нуар.

Чим же можна замінити таке рідкісне і дороге бургундське вино?

Кулінари роблять велику помилку, коли використовують при приготуванні страв вина, які самі пити не збираються. Якщо вино не подобається вам смак вам не сподобається і блюдо, в якому воно знаходиться. Тому підходити до заміни вина у страві слід з розумом. Що ж можна вибрати для заміни?

1. Червоне вино

Найкращий замінник бургундського – червоне вино, виготовлене з винограду Піно Нуар. Тоді страва буде такий же аромат, як і при використанні бургундського вина, так як воно виготовлене з того ж винограду. Найкращими в цьому плані будуть, вина мерло і каберне.

2. Білий винний оцет з виноградним соком

Якщо в рецепті бургундське використовується в якості інгредієнта для маринування м яса, замість нього можна взяти однакову кількість білого винного оцту і виноградного соку і змішати їх. Виноградний сік пригнічує кислий смак оцту і чудово розм’якшує м’ясні волокна.

3. Червоний винний оцет з курячим бульйоном

Якщо бургундське вино потрібно за рецептом для приготування кремового соусу, можна використовувати червоний винний оцет з додаванням курячого бульйону або білий оцет рисовий з додаванням червоного виноградного соку. Правда, треба бути акуратніше з оцтом. Занадто велика його кількість зробить м’ясо кислим і позбавить його приємного смаку. Оцту треба стільки, щоб надати м’ясу невеликий присмак.
Загалом, бургундське хоча і можна замінити в рецептах, справа це нелегка. Це вино зазвичай використовують при приготуванні тушкованої яловичини або ягняти. Щоб м’ясо вийшло справді смачним, краще всього брати червоні вина з винограду Піно Нуар. Інші способи треба використовувати лише як виняток, коли необхідно приготувати страву з застосуванням вина, а ніякого вина під рукою немає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України