Кулінарія

Курячий суп був лікувальним засобом протягом тисячоліть- але чому?

Приготувати тарілку курячого супу для коханої людини, коли вона хворіє, було звичайною практикою в усьому світі протягом століть. Сьогодні покоління практично всіх культур клянуться в користі курячого супу.

У США страву зазвичай готують із локшиною, але різні культури готують заспокійливий засіб по-своєму.

Курячий суп як терапію можна простежити до 60 року нашої ери та Педанія Діоскорида, армійського хірурга, який служив при римському імператорі Нероні, і до чиєї п’ятитомної медичної енциклопедії зверталися перші цілителі більше тисячоліття. Але витоки курячого супу сягають тисячі років тому, у стародавній Китай.

Отже, у розпалі сезону застуди та грипу варто запитати: чи є якась наука, яка підтверджує віру в те, що це допомагає? Або курячий суп служить лише втішним плацебо, тобто забезпечує психологічну користь, поки ми хворіємо, без фактичної терапевтичної користі?

Особливий смак супу надає «умамі» — п’ята категорія смакових відчуттів, поряд із солодким, солоним, кислим і гірким. Його часто описують як такий, що має «м’ясний» смак.

Усе це має сенс, оскільки амінокислоти є будівельними блоками білків, а глутамат амінокислоти міститься в продуктах зі смаком умамі. Однак не всі продукти умамі є м’ясом або птицею; сир, гриби, місо та соєвий соус також є.

Дослідження показують, що смак, виявляється, має вирішальне значення для цілющих властивостей курячого супу. Коли я бачу пацієнтів із захворюваннями верхніх дихальних шляхів, я помічаю, що багато з них раптово їдять менше або взагалі не їдять.

Це тому, що гострі захворювання викликають запальну реакцію, яка може знизити ваш апетит. Відсутність бажання їсти означає, що ви навряд чи отримаєте необхідне харчування, що навряд чи є оптимальним рецептом для здоров’я імунітету та відновлення після хвороби.

Але дані свідчать про те, що смак умамі в курячому супі може сприяти підвищенню апетиту. Учасники одного дослідження сказали, що відчули більше голоду після того, як вперше скуштували суп зі смаком умамі, доданим дослідниками.

Інші дослідження стверджують, що умамі також може покращити травлення поживних речовин. Як тільки наш мозок відчуває умамі через рецептори смаку на нашому язиці, наше тіло налаштовує наш травний тракт легше засвоювати білок.

Це може зменшити шлунково-кишкові симптоми, які відчувають багато людей, коли вони перебувають у поганій погоді. Хоча більшість людей не пов’язують інфекції верхніх дихальних шляхів із шлунково-кишковими симптомами, дослідження у дітей виявили, що вірус грипу посилює біль у животі, нудоту, блювоту та симптоми діареї.

Є багато способів приготування курячого супу

Запалення є частиною природної реакції організму на травму чи хворобу; запалення виникає, коли лейкоцити мігрують до запаленої тканини, щоб сприяти загоєнню.

Коли цей запальний процес виникає у верхніх дихальних шляхах, він призводить до звичайних симптомів застуди та грипу, таких як закладеність або нежить, чхання, кашель і густий слиз.

І навпаки, зниження активності лейкоцитів у носових проходах може зменшити запалення. І що цікаво, дослідження показують, що курячий суп справді може зменшити кількість лейкоцитів, які потрапляють до запалених тканин. Це робиться шляхом безпосереднього пригнічення здатності нейтрофілів, типу білих кров’яних тілець, переміщатися до запаленої тканини.

Ключові інгредієнти

Щоб по-справжньому зрозуміти заспокійливу та цілющу дію курячого супу, важливо розглянути інгредієнти супу.

Смачний і ситний курячий суп з картоплею та секретним інгредієнтом.

Особливістю цього рецепту є те, що тісто для галушок потрібно промастити олією з часником та пряними травами, а потім згорнути в рулет. Вже з рулету нарізаються галушки.

Інгредієнти

курка 350 г

картопля 350 г

морква 100 г

цибуля 100 г

лавровий лист 2 шт

сіль, перець за смаком

олія 3 столові ложки

кріп 10 г

вода 1,8 л

борошно 100-120 г

яйце 1 шт

сіль 1/3 чайної ложки

олія 1 столова ложка

вода 1 столова ложка

часник 2-3 зубчика

олія 2 чайні ложки

італійські трави 1 чайна ложка

Спосіб приготування

Будь-яку частину курки залити водою (1,8 літрів), посолити та поставити варитися на вогонь до кипіння. Періодично потрібно знімати пінку. Накрити кришкою і варити на маленькому вогні приблизно 40 хвилин. Після приготування м’ясо витягнути з бульйону.

Відокремити м’ясо від кістки (якщо потрібно) і подрібнити на шматки.

За час, поки готується курка — почистити і нарізати кубиками картоплю. Потім її потрібно закинути у бульйон без м’яса і варити приблизно 10 хвилин.

Моркву і цибулю очистити. Цибулю нарізати дрібними кубиками, мокрву натерти. Обсмажити на сковорідці до золотистого кольору.

Тепер можна приготувати галушки. В глибоку миску розбити яйце, додати сіль, перемішати і додати ще 1 столову ложку олії. Влити 1 столову ложку води і ще раз перемішати. Поступово ввести борошно, ретельно перемішуючи, щоб не було грудочок.

Замісити м’яке еластичне тісто. Сформувати кульку, загорнути в плівку і залишити в холодильнику на 10-15 хвилин.

Підготувати часник. Очистити зубчики і пропустити через прес. В глибокій тарілці з’єднати 2 чайні ложки олії, італійські трави і часник.

Тісто дістати з холодильника, викласти на присипану борошном поверхню та розкатати в прямокутний тонкий пласт (товщина не більше 2 мм). Змастити поверхню тіста часниковою сумішшю, не доходячи 1,5 см до країв. Згорнути у щільний рулет та нарізати на шматочки.

У каструлю з картоплею викласти куряче м’ясо, засмажку з цибулі і моркви, посолити, поперчити, покласти лавровий лист. Довести до кипіння. В киплячу рідину викласти галушки.

Проварити 7-10 хвилин. В кожну тарілку нарізати дрібно кріп.

 

Не всі курячі супи наповнені поживними цілющими властивостями

Наприклад, консервовані варіанти курячого супу, що пройшли ультраобробку, як з локшиною, так і без неї, не містять багатьох антиоксидантів, які містяться в домашніх версіях. Більшість консервованих версій курячого супу майже позбавлені ситних овочів.

Основні поживні речовини в домашньому варіанті супу відрізняють ці різновиди від консервованих версій. Курка забезпечує організм повним джерелом білка для боротьби з інфекцією. Овочі містять широкий спектр вітамінів, мінералів і антиоксидантів.

Локшина є джерелом легкозасвоюваних вуглеводів, які ваш організм використовує для отримання енергії та відновлення.

Навіть теплий курячий суп може допомогти. Вживання рідини та вдихання парів підвищує температуру носових і дихальних шляхів, що розріджує густий слиз, який часто супроводжує респіраторні захворювання.

Порівняно з гарячою водою, дослідження показують, що курячий суп ефективніше розріджує слиз.

Трави та спеції, які іноді використовують у курячому супі, такі як перець і часник, також розпушують слиз. Бульйон, що містить воду та електроліти, сприяє регідратації.

Отже, щоб отримати максимальну користь для здоров’я від курячого супу, я рекомендую домашній варіант, який можна приготувати з морквою, селерою, свіжим часником, зеленню та спеціями тощо.

Але якщо вам потрібен більш зручний варіант, подивіться на етикетку з інгредієнтами та харчовою цінністю та виберіть супи з різноманітними овочами замість ультраоброблених, збіднених поживними речовинами.

Коротше кажучи, новітні наукові дослідження свідчать про те, що курячий суп — хоч і не є беззаперечним засобом від застуди та грипу — справді допомагає в лікуванні.

Здається, бабуся знову мала рацію

Колбі Тіман, доцент кафедри дієтології та харчування Дейтонського університету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України