Кулінарія

Різні види м’яса. Чи всі ви спробували?

М’ясо є частиною людського раціону з незапам’ятних часів. Археологічні свідчення показують, що люди вживали його з тих пір, як навчилися полювати. З початком споживання м яса великих тварин мисливцям доводилося об’єднуватися у великі групи, і полювання приймала все більш організований характер. Поступово тварин і птахів почали приручати, щоб завжди мати під рукою м’ясо, молоко і яйця. Першими були одомашнені вівці, за ними пішли різні види рогатої худоби та свині, а вже тільки потім – птиці.

У різних країнах і культурах вживаються в їжу різні види м яса. Це залежить від традицій, релігійних переконань та інших причин. Наявність тих чи інших тварин і доходи населення теж грають не останню роль.

М’ясо – це плоть тварин, зазвичай ссавців, яку людина вживає в їжу. М ясом називають, в основному, скелетні м’яка зв’язку тваринного і жир, що прилягає до них, хоча їм же є і внутрішні органи, такі як легені, печінка, нирки, головний мозок, шкіра і кістковий мозок. Риба і птиця до м яса не відносяться. Правда, останнім годиною і їх плоть теж часто називають м’ясом.

Харчові звички і раціон людей у різних країнах різний. Одні вживають в їжу м’ясо оленів, а інші – павуків, щурів, зебр або змій.

У нашій країні м’ясом насичені ті регіони, де поширене сільське господарство, і крім пасовищ є зерносховища.
Разные виды мяса. Все ли вы попробовали?

Види м яса тварин

До м ясних домашнім тваринам відносяться корови, коні, кози, вівці, свині та інші. Верблюдів і кенгуру теж вживають в їжу там, де вони водяться.

Людина харчується і дикими тваринами, такими як кабани, лосі та олені. М’ясо диких тварин називається «дичину».

М’ясо корови називається яловичиною, теля – телятиною, вівці – бараниною, оленя – олениною. Яловичина, баранина, свинина і м’ясо інших ссавців називається червоним. Воно вважається нездоровим, якщо споживати його у великих кількостях.

Людям подобаються такі види м яса

– свинина;
– яловичина;
– баранина;
– кролятина;
– оленіна;
– конина;
– м’ясо дикого кабана;
– м’ясо бізона.

Види м яса птиці свійської та дикої

Плоть і домашніх і диких птахів певних видів теж вживається людиною в їжу. Люди їдять і пташині яйця. До їстівних птахам відносяться курка, качка, гуска, голуб, індика, цесарки, йому, страуси та інші. Порівняно з червоним м ясом ссавців, птах вважається більш корисною. У птахів можна їсти різні частини тіла: грудку, гомілки, стегенця, шиї тощо. Найбільш корисною вважається грудка.

Найпопулярнішою їстівної птахом вважаються

– курка;
– індичка;
– качка;
– страус;
– перепілки;
– куріпки;
– голуби;
– цесарки.

Види м яса риби

Як і домашня птиця, риба не вважається м ясом, хоча її плоть іноді саме так і називають. Риба є основним продуктом харчування у багатьох частинах світу. Люди споживають як морську, так і прісноводну рибу. У деяких країнах їдять і таких величезних риб, як кити і дельфіни.

Разные виды мяса. Все ли вы попробовали?
Гарна риболовля починається з травня, коли риба тривало нереститися, у хижих риб починається жор. Це щука, окунь, судак, сом. Також клює короп, карась, вязь і лящ.

Тіло риби вважається корисніше червоного м яса і навіть птахи того, що містить мало жиру і багато омега-3 жирних кислот. Дієтологи рекомендують вживати в їжу дрібну рибу, таку як сардина. Велика риба на зразок тунця містить ртуть, що при великому її вживання може бути шкідливим для здоров’я, тому нею зловживати не слід.

Найпоширеніша для харчування риба

– лосось;
– палтус;
– філе акули;
– сом;
– тунець;
– кіт;
– риба-меч.

Вище були перераховані різні види м яса, які використовуються практично повсюдно. М’ясо зебр, опосума, буйволів, верблюдів їдять тільки в тих регіонах, де ці тварини водяться.

Яке м’ясо корисніше

Разные виды мяса. Все ли вы попробовали?
В даний час виробництво м яса є однією з найбільш процвітаючих галузей харчової промисловості. М’ясо буває звичайне, органічне й м’ясо тварин, що харчуються тільки травою кормом. «Звичайне» м’ясо – це м’ясо тварин, вирощених на фермах. Органічне – це м’ясо тварин, у харчуванні яких не використовували жодних хімічних речовин, антибіотиків або гормонів, які зазвичай вводять сільськогосподарським тваринам. Що стосується тварин, що харчуються травою кормом, тут і так все зрозуміло.

Якщо ви любите м’ясо, намагайтеся їсти менше червоного і їжте більше білого, щоб залишатися здоровим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України