Хоча клени ростуть і в Європі, європейці ніколи не знали, що можна з них готувати сироп і використовувати його в кулінарії. З цим нововведенням їх познайомили американські колоністи, які, у свою чергу, дізналися секрет приготування сиропу у корінних жителів Америки. Індіанці здавна використовували клен в якості джерела цукру.
Після того, як колоністи навчилися робити кленовий сироп, вони зрозуміли, що всякий раз рубати гілки кленів, як це робили раніше, – не дуже-то гарна справа. Це справляло не тільки велика кількість відходів, але і значно псувало дерева. Того смороду стали використовувати для цього спеціальні сокири, жолоби і відра. У корі дерева робили отвір, брали з живого клена стільки соку, скільки потрібно, після чого отвір у ньому замазували лікувальним складом, і клен продовжував зростати далі. Точно так само в Росії збирають березовий сік.
В даний час виробники кленового сиропу рекомендують використовувати не більше трьох карбів на дереві, а кленовий сік збирати в підвішені оцинковані відра.
Кленовий сироп випускається тільки в Північній Америці, так як в Європі та інших країнах немає відповідних погодніх умов для правильного вирощування кленів, тому кленовий сік виходить непридатним для вживання.
Пропонуємо рецепти страв з кленовим сиропом:
- Млинці з соусом з кленового сиропу і ягід
- Панкейкі з яблуками і густим кленовим соусом
- Лосось в соєвому соусі і кленовому сиропі
- Бекон запечена в духовці з кленовим сиропом і перцем
- Яблучно-кленова глазур
- Кленове морозиво з грильяжем і беконом
- Коктейль «Манхеттен» з кленовим сиропом
- Коктейль «Мартіні з бурбоном, пивом і кленовим сиропом»