Кулінарія

Джем, варення, мармелад – все про фруктові десерти

Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах
Джемі, желе, мармелад, варення… Всі ці слова відомі ласунам. Здається, що всі вони позначають одне і ті ж. Альо насправді, за кожним словом криється окремий продукт.

Консерванти – це ті, що об єднує всі категорії десертів, описаних у цій статті. В більшості своїй, це цукор, яким фрукти обробляються для більш довгого зберігання.

Які найбільш поширені десерти, приготовані з фруктів і цукру?

1. Варення
Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах
Варення – це фрукти, зварені в цукровому сиропі. При цьому вони, як правило, залишаються практично цілими або трохи розварюються.

Рецепти варення:

  • Варення з інжиру з портвейном
  • Варення з винограду з волоськими горіхами
  • Варення з ревеню з морозивом

2. Джем

Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах Словом «джем», здавалося б, можна позначити будь-які фрукти, перетерті з цукром в пюре. Справжній джем, правда, повинен володіти такий текстурою, щоб його легко можна було намазувати на хліб. Тобто, він повинен бути густим, ні рідким. Джемом також наповнюють булочки, печиво і кошички.

Рецепти приготування джему:
Простий полуничний джем
Полунично-сливовий джем

3. Заморожений джем

Заморожений джем так називається тому, що фрукти не варять з цукром, а тільки перетирають, додаючи пектин. Після цього джем поміщають в морозильник, де він і зберігається. З-за того, що фрукти не піддаються тепловій обробці, вони зберігають свій свіжий фруктовий аромат і максимум корисних речовин.

4. Повидло
Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах
Повидло – це густе пастоподібна фруктове пюре. У ньому зазвичай менше цукру, ніж у варенні, а так як воно довго готується, в ньому практично не залишається аромату свіжих фруктів. Найчастіше зустрічається повидло яблучне, хоча буває і з інших фруктів.
Інші продукти, приготовлені з цукру і фруктів:

Компот. Це десерт, який готують шляхом варіння шматочків фруктів в цукровому сиропі. Для аромату в сироп можуть бути додані спеції. Компоти п’ятому ють в чистому вигляді або роблять на їх основі фруктові соуси.

Желе. Як і заморожений джем, желе роблять з використанням пектину. Відмінність лише в тому, що його основу становить фруктовий сік. Спочатку фрукти варять у цукровому сиропі, після чого додають пектин або желатин. Якщо фрукти самі по собі багаті пектином і володіють підвищеною кислотністю – наприклад, яблука або цитрусові, – нічого більше додавати не треба. Желе має бути прозорим і мати яскравий колір.

Рецепти приготування желе:

  • Кавуново-лаймовое желе з м’ясного п’ятою
  • Желе з сливового вина зі сливами
  • Листкове желе з полуниці, лайма і дині

В залежності від кількості доданого пектину, консистенція желе може бути різною. Наприклад, лимонне або яблучне без додаткового пектину має на яку і податливу текстуру. Чим більше кислоти, тим щільнішим буде желе.

До речі, желе можна робити не тільки з фруктів, але і з зовсім незвичайних продуктів, таких як перець, чай і навіть пиво.

Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах
Мармелад. У російській мові мармеладом називають м’яким які желатинові цукерки різного кольору, часто обсипані цукром. За кордоном мармеладом зазвичай позначають цитрусовий джем або варення з шматочками фруктів і цедрою. Рецепт фруктової пастили. Рецепт цукатів.
Фруктовий сір. Це продукт, що нагадує густий джем або пастилу фруктову.
Джем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертахДжем, варенье, мармелад – все о фруктовых десертах
Його відрізають від шматка і вживають з цим сіром або використовують замість цукерок до чаю. Особливо смачним виходить сир, приготований з інжиру, яблук або сливи.

Чатні – це десерт з Індії. Це фруктове варення, складається з шматочків фруктів, цукру, оцту і спецій. Чатні зазвичай подають до пряної їжі. Цей десерт вживають не тільки в Індії, але і в Європі. Найбільш популярні чатні з манго, але його можна приготувати і з інших фруктів, таких як яблука, ананаси або хурма.

Рецепти приготування чатні:

  • Кокосове чатні
  • Персиково-гірчичне чатні
  • Чатні з манго
  • Морквяне чатні

Мостарда. Цей продукт чимось схожий на чатні. Його роблять у північних регіонах Італії. Мостарда являє собою цукати, виготовлені з фруктів і цукру, які в процесі приготування додають для аромату гірчичне масло. Мостарду подають до вареної м яса та сиру.

– Курд. Фруктовий курд являє собою білий спред, що складається з фруктового соку, вершкового масла і яєць. Курд готують на пару до тих пір, поки він не перетвориться в крем. Найбільш поширений лимонний курд, хоча такий десерт можна приготувати також з грейпфрута і будь-яких інших цитрусових. Якщо до лимонному курду додати желатин, його можна буде використовувати в якості прошарку в тортах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України