Фотографії звичних для нас подарунків, які можуть образити іноземця

Сьогодні вважається моветоном дарувати чоловікові шкарпетки або труси, а жінці — набір банного приладдя з шампуню, гелю для душу і мочалки. Такі негласні табу існують майже в кожній країні і стосуються абсолютно звичайних промов. Наприклад, в Ірландії краще не дарувати вязаний светр, а на Сицилії — фігурки котів. Можливо, ви живете в одній з країн, про які піде мова нижче, й не дуже погодьтеся з написаним, адже звичаї змінюються в залежності від регіону.

Ми з’ясували, які подарунки у європейських країнах найчастіше вважаються недоречними або зовсім страшними. Якщо у вашій країні є інші табуйовані подарунки, поясніть, чому їх вважають такими.

1. Франція

Є думка, що француженкам не варто дарувати хризантеми, червоні троянди або духи. Якщо у всьому світі парфум вважається звичайним різдвяним, або новорічним подарунком, то у Франції його може подарувати тільки чоловік або залицяльник.

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Червоні троянди вказують на романтичну зв’язок між людьми, а букет хризантем є атрибутом жалоби: ці квіти часто можна побачити на французьких кладовищах. Французи вважають волоський горіх символом нещастя, того не кладіть їх до вашого подарунка. Якщо вас запросили в гості, не приносьте з собою вино, його вибір — привілей господарів.

2. Німеччина

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Подарункові комплект для ванної кімнати з шампуню, гелю для душу і т. п. теж погана ідея: туалетні приналежності, як і одяг, вважаються інтимними речами. На весілля не прийнято дарувати загострені предмети, наприклад парасольку або ножиці: це вважається поганим знаком. Також не варто дарувати нареченому і нареченій гроші, якщо тільки ви не член родини, інакше це буде сприйнято як ознака поганого смаку або натяк на фінансову неспроможність.

3. Італія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Нам здається, що симпатична брошка — відмінний подарунок для дівчини. У італійців інша думка: брошки і носові хустки вважаються атрибутом похорону, тому підносити їх в якості подарунка точно не варто. Якщо хочете подарувати італійці квіти, уникайте не тільки числа 13, але і 17: воно також вважається недобрим.

Подарунки не рекомендується обгортати у фіолетову папір, оскільки в італійців цей колір символізує невдачу. На Сицилії існує табу на котів (статуетки тощо) для тих, хто заручений: вони віщують раптову кончину.

4. Іспанія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Квіти у іспанців не вважаються універсальним подарунком, їх дарують тільки по особливих випадках. Причому в квітковому етикеті маса умовностей: не можна дарувати букет з 13 квіток. Від жоржин і білих лілій краще відмовитися, оскільки вони міцно асоціюються з похоронами.

5. Нідерланди

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Голландцям не подобається відчувати себе зобов’язаними, тому бізнес-партнерам не прийнято дарувати подарунки. Друзям вручають невеликі сувеніри, відповідні нагоди. Велика коробка з розкішним бантом змусить жителя Нідерландів відчувати себе незатишно. Не варто дарувати подарунок у блакитній упаковці: цей колір вважається кольором любові, того сюрприз може бути сприйнята неправильно.

6. Англія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Якщо хочете подарувати англійцю краватку, вибирайте будь-який, крім смугастого. Спочатку смужка на краватці вказувала на приналежність до роду військ, його носили навіть після виходу у відставку. Краватка в смужку може також означати належність до того чи іншого навчального закладу. Тому такий подарунок точно викличе здивування.

Вручати дорогий подарунок можуть тільки батьки дітям. В інших випадках шикарний подарунок вважають неприйнятним. Не рекомендується дарувати мило і одяг, оскільки це надто інтимні предмети.

7. Греція

Головні «подарункові» табу для греків — ножиці, ножі і духи. За місцевім марновірству, парфум може зруйнувати будь-які відносини. Якщо ви все ж подарували греку духи, він дасть вам монетку дрібного номіналу, щоб прикмета не спрацювала.

8. Чехія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Чехов визнали найпрактичнішими з європейців в питанні подарунків: тут вважається прийнятним дарувати білизну, шкарпетки, косметичні набори і т. д. Особливих обмежень у подарунках немає, але калі точно варто виключити з варіантів подарунків, тому що їх чехи асоціюють з траурними церемоніями. Ще один нюанс: у Чехії прийнято спочатку відмовлятися від подарунка і приймати його тільки після того, як дарувальник наполягає на цьому.

9. Хорватія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Якщо у вас є приятель з Хорватії, не даруєте йому що-небудь із зображенням національного герба або з червоно-білим принтом, оскільки цей елемент зустрічається на гербі країни. Поза прапора даний принт часто сприймається як символ екстремістської організації.

10. Ірландія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Не даруйте приятеля з Ірландії дзеркало, яким би гарним воно вам не здавалось. Місцеві легенди свідчать, що це вікно у потойбічний світ. І хоча сьогодні забобони втратили чинність, дзеркало досі вважається поганим подарунком.

Ірландець буде не дуже радій отримати саморобний подарунок, особливо щось в’язане: шарф, светр та шкарпетки. У більшості сімей є людина, яка вміє в’їхав зв’язати, тому ірландці отримували багато подібних подарунків в дитинстві. Кухонні рушники в якості подарунка також під негласною забороною.

11. Швейцарія

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

Якщо швейцарець отримає в подарунок рукавички, то негайно поверне їх дарувальнику. В іншому випадку невдача чекає обох. Три червоні троянди символізують палкі почуття, тому дарувати їх можна тільки об єкту кохання. Всі іншим можна вручити будь-яке інше кількість цих квіток.

12. Швеція

https://www.instagram.com/p/B7sQvIVhcPL/

Чоловік родом зі Швеції ніколи не подарує коханій шовковий носовика, інакше дама поступово «зітре» свою прихильність до нього. Мило теж поганий сюрприз: шведи вірять, що воно може «змити» дружбу.

13. Польща

14+ привычных для нас подарков, которые могут оскорбить иностранца

У Польщі намагаються уникати взуття в якості святкового сюрпризу: нова пара черевик сприймається як символ розлуки, тобто людина піде з життя того, хто її подарував. Годинник теж вважаються неоднозначним подарунком. Якщо в багатьох країнах золоті годинники дарують на пенсію, то в Польщі вони знаменують припинення дружніх відносин або нещастя. В обох випадках прикмету можна обдурити символічним платежем.

14. Литва

Прикраси зі слонової кістки в якості подарунка литовці не оцінять . Їх традиційно пов’язують зі злою волею дарувальника: вважається, що він бажає людині нещасть і навіть серйозних травм.

А яку річ ви б не хотіли отримати в подарунок і чому?

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh