Фотогалерея

Дитячий фонд провів у Токіо благодійну виставку українських художників. Фото

Виставку сучасного мистецтва «Заради Миру» зорганізував японський фонд «Діти Землі» (Kids Earth Fund), який працює з українськими дітьми-біженцями, під егідою Посла України в Японії Сергія Корсунського.

На виставці експонувалися картини трьох митців, пов’язаних з Україною: української художниці Зої Скоропаденко, американського мураліста українського походження Михайла Тютюника (Misha Tyutyunik) та американського стріт-арт художника японського походження Сей Шімури (Sei Shimura), співзасновника фонду «Діти «Землі».

Виставку було проведено у галереї Aiiima, у нещодавно збудованому хмародері Хікарія  у всесвітньовідомому районі  Токіо Шібуя. Хмародер можна назвати осередком мистецтва у японській столиці, кілька поверхів будівлі відведено під музеї, театри, галереї, творчі хаби.

Михайло Тютюник привіз у Токіо свою серію робіт про українські міста Одесу та Київ, а також декілька рефлексій з  київського дитинства. Родина Михайла переїхала з Києва до Нью-Йорка, коли майбутньому художникові було тільки 7 років.

У США Михайло працював над муралами у Бронксі, Нью-Джерсі, Філадельфії, робив розписи в офісах відомих брендів: House of Vans, Coca Cola, Starbucks Coffee, Etsy.

В Україні він малював мурали у Києві, Сумах, Броварах, Запоріжжі. Створенню кожного муралу передувала тривала праця з істориками, краєзнавцями, кураторами мистецтва, а також обговорення з громадськістю – тими людьми, котрі споглядатимуть твір роками.

Зоя Скоропаденко привезла до Токіо свою серію «Інтелектуальні пейзажі», дуже популярну в Японії. На ідею цієї серії художницю надихнули пейзажі за вікном потяга, котрі ніби і притягують погляд – і водночас втікають від нього.

«Мої пейзажі – це рефлексія. Багато пейзажів я малюю зі своїх спогадів про ті місця, де я жила в дитинстві. Я хочу, щоб повернулися наші степи, поля, ліси, яри, сади до свого природного стану. Серія «Інтелектуальних пейзажів» розповідає світові про красу українського пейзажу», – розповідає художниця.

Ще не так давно ставлення японців до культури, зумовлене особливостями природи країни, з її землетрусами та тайфунами, вражало українську художницю, котра вже не один рік тісно співпрацює з японськими галереями.

 «В Японії цінують кожну квіточку, навіть склеєний керамічний горщик (мистецтво «кінцугі»), бо завтра того всього може не бути. Можливо, саме через це японці дуже тонко відчувають мистецтво, вони шанують художників, саме за це я люблю і ціную моїх колекціонерів і пошановувачів», – розповідає Скоропаденко.

Зараз схоже ставлення до життя, але зумовлене вже не природними, а рукотворними лихами, часто можна помітити і в українців…

Можливо, саме завдяки цьому уважно-шанобливому ставленню до життя, японці одні з перших кинулися допомагати Україні з початком повномасштабного вторгнення.

Саме з цією метою до Львова минулого літа приїхав співзасновник фонду «Діти Землі» (Kids Earth Fund, KEF) Сей Шімура.

Протягом того тяжкого для України літа Шімура та його фонд провели мистецькі майстер-класи для 400 українських дітей, котрі були вимушені покинути свою рідну домівку.

На виставку у Aiiima Шімура привіз саме ті свої роботи, котрі створив після відвідання України влітку 2022 року.

Виставка картин «Заради миру» була проведена фондом з метою підтримати українських дітей. Більша частина прибутку від продажу картин буде використана на подальші проекти KEF в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України