Політика

Волинська трагедія: 148 депутатів, фактично, визнали територіальні претензії Польщі, – Левко Лук’яненко

Звернення 148 депутатів Верховної Ради до польського Сейму щодо визнання вояків УПА злочинцями – це зрада національних інтересів України і замах на територіальну цілісність держави. Про це «Погляду» сказав видатний політичний і громадський діяч, колишній політв’язень, Герой України Левко Лук’яненко.

«Акція, яку вчинили ці 148 депутатів, – це зрада українських національних інтересів, тому що вони виступили на підтримку закордонної групи громадян, котрі безпідставно звинувачують Українську Повстанську Армію у геноциді поляків. До того ж, коли говорити про геноцид, то у даному випадку жодних підстав для цього немає.

Крім того, варто пам’ятати, що Волинські події були спровоковані й самими поляками, а саме Армією Крайовою, яка виконувала вказівки Лондонського уряду звільнити Волинь від українців. Відтак УПА-Північ, яку очолював Дмитро Клячківський, на псевдо Клим Савур, був змушений розгорнути широкий опір проти поляків», – зазначив Левко Григорович.

За словами Лук’яненка, хоча й питання виносилося на обговорення у Сеймі, але більшістю депутатів не було підтримане і таким чином Польща не називає УПА такою організацією, яка здійснювала геноцид.

«Водночас у Польщі доволі поширене таке критичне ставлення до України. І хоча парламент не підтримав заяву про те, що Волинська трагедія – це геноцид, все ж антиукраїнські ідеї в країні поширюються. Тому, коли група українських депутатів зі 148 осіб виступає із закликами визнати УПА силою, яка здійснила геноцид, то це є не що інше, як зрада України. Злочин УПА полягає лише у тому, що вона боролася за незалежність України, а боротьба за незалежність України не може бути злочином», – сказав Лук’яненко.

Йдеться не лише про якісь політичні заяви, а й про територіальні зазіхання, вважає політик.

«Суть справи полягає у тому, що поляки, нехай і не всі, вважають Волинь своєю землею, називаючи Східними кресами. Водночас історична істина полягає в тому, що Волинь – етнічна територія України. Відповідно до міжнародного права, народ, який опинився під окупацією іншої держави, має право взяти у руки зброю і боротися проти окупації. По-друге, факт окупації не поперетворює цю територію на власність окупанта не залежно від часу, тобто чи сталося недавно, а чи давно.

Отже, Волинь – українська етнічна територія, і українці-волиняни мали право взяти зброю та боротися проти окупантів за свою незалежність. Натомість наші 148 депутатів, підтримуючи ту частину польських шовіністів, які вважають, що Волинь – це польська територія, фактично визнали претензії поляків, а це вже замах на цілісність української території», – зазначив Лук’яненко.

pohlyad.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України