Політика

Волинська трагедія: 148 депутатів, фактично, визнали територіальні претензії Польщі, – Левко Лук’яненко

Звернення 148 депутатів Верховної Ради до польського Сейму щодо визнання вояків УПА злочинцями – це зрада національних інтересів України і замах на територіальну цілісність держави. Про це «Погляду» сказав видатний політичний і громадський діяч, колишній політв’язень, Герой України Левко Лук’яненко.

«Акція, яку вчинили ці 148 депутатів, – це зрада українських національних інтересів, тому що вони виступили на підтримку закордонної групи громадян, котрі безпідставно звинувачують Українську Повстанську Армію у геноциді поляків. До того ж, коли говорити про геноцид, то у даному випадку жодних підстав для цього немає.

Крім того, варто пам’ятати, що Волинські події були спровоковані й самими поляками, а саме Армією Крайовою, яка виконувала вказівки Лондонського уряду звільнити Волинь від українців. Відтак УПА-Північ, яку очолював Дмитро Клячківський, на псевдо Клим Савур, був змушений розгорнути широкий опір проти поляків», – зазначив Левко Григорович.

За словами Лук’яненка, хоча й питання виносилося на обговорення у Сеймі, але більшістю депутатів не було підтримане і таким чином Польща не називає УПА такою організацією, яка здійснювала геноцид.

«Водночас у Польщі доволі поширене таке критичне ставлення до України. І хоча парламент не підтримав заяву про те, що Волинська трагедія – це геноцид, все ж антиукраїнські ідеї в країні поширюються. Тому, коли група українських депутатів зі 148 осіб виступає із закликами визнати УПА силою, яка здійснила геноцид, то це є не що інше, як зрада України. Злочин УПА полягає лише у тому, що вона боролася за незалежність України, а боротьба за незалежність України не може бути злочином», – сказав Лук’яненко.

Йдеться не лише про якісь політичні заяви, а й про територіальні зазіхання, вважає політик.

«Суть справи полягає у тому, що поляки, нехай і не всі, вважають Волинь своєю землею, називаючи Східними кресами. Водночас історична істина полягає в тому, що Волинь – етнічна територія України. Відповідно до міжнародного права, народ, який опинився під окупацією іншої держави, має право взяти у руки зброю і боротися проти окупації. По-друге, факт окупації не поперетворює цю територію на власність окупанта не залежно від часу, тобто чи сталося недавно, а чи давно.

Отже, Волинь – українська етнічна територія, і українці-волиняни мали право взяти зброю та боротися проти окупантів за свою незалежність. Натомість наші 148 депутатів, підтримуючи ту частину польських шовіністів, які вважають, що Волинь – це польська територія, фактично визнали претензії поляків, а це вже замах на цілісність української території», – зазначив Лук’яненко.

pohlyad.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh