Політика

Нинішня влада змушена створювати механізми самозбереження – інакше буде біда, – політолог

Підготовка до майбутніх виборів вже у розпалі. Призначення на ключові посади донецьких, силовий розвиток подій – усе це елементи механізму збереження чинного режиму. 

Про це «Погляду» сказав відомий науковець, професор Ігор Буркут.

«Підготовка до виборів вже звичайно йде, і йдеться не тільки про вибори, але й збереження режиму як такого. Мені не відомо нічого про участь Овчаренка у зникненні документів про судимості Януковича, але те, що він донецький – це факт», – сказав Ігор Григорович.

За словами політолога, нині складно прогнозувати розвиток подій під час наступних президентських виборів. «Важко говорити про конкретний сценарій, тому що ми вступаємо у смугу певної нестабільності. Події у Врадіївці показали, що терпець народу вже уривається.

 

Так що говорити про вибори, до яких ще два роки, важкувато. Але у будь-якому випадку нинішня влада мусить створювати механізми збереження себе, бо інакше для них може бути велика біда. Адже усі соціологічні опитування показують, що авторитет влади – і самого президента, і Кабміну, і Верховної Ради – надзвичайно низький», – зауважив експерт.

Утім, на думку науковця, не варто виключати й силовий сценарій розвитку подій. «Це цілком ймовірно і такий сценарій вже починають розглядати саме силовики, якщо подивитися, як міліціонери обговорювали на форумах свої дії, зокрема, хто мав стріляти у тих, хто підходить під відділки міліції протестувати про міліцейського свавілля. А це говорить про те, що такі настрої вже панують. У цьому і головна небезпека, тому що на одного збройного міліціонера, згідно із статистикою, припадає близько 10 мирних українців, оскільки існує мисливська зброя, спортивна, травматична тощо», – пояснив співрозмовник.

pohlyad.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh