Політика

Нинішня влада змушена створювати механізми самозбереження – інакше буде біда, – політолог

Підготовка до майбутніх виборів вже у розпалі. Призначення на ключові посади донецьких, силовий розвиток подій – усе це елементи механізму збереження чинного режиму. 

Про це «Погляду» сказав відомий науковець, професор Ігор Буркут.

«Підготовка до виборів вже звичайно йде, і йдеться не тільки про вибори, але й збереження режиму як такого. Мені не відомо нічого про участь Овчаренка у зникненні документів про судимості Януковича, але те, що він донецький – це факт», – сказав Ігор Григорович.

За словами політолога, нині складно прогнозувати розвиток подій під час наступних президентських виборів. «Важко говорити про конкретний сценарій, тому що ми вступаємо у смугу певної нестабільності. Події у Врадіївці показали, що терпець народу вже уривається.

 

Так що говорити про вибори, до яких ще два роки, важкувато. Але у будь-якому випадку нинішня влада мусить створювати механізми збереження себе, бо інакше для них може бути велика біда. Адже усі соціологічні опитування показують, що авторитет влади – і самого президента, і Кабміну, і Верховної Ради – надзвичайно низький», – зауважив експерт.

Утім, на думку науковця, не варто виключати й силовий сценарій розвитку подій. «Це цілком ймовірно і такий сценарій вже починають розглядати саме силовики, якщо подивитися, як міліціонери обговорювали на форумах свої дії, зокрема, хто мав стріляти у тих, хто підходить під відділки міліції протестувати про міліцейського свавілля. А це говорить про те, що такі настрої вже панують. У цьому і головна небезпека, тому що на одного збройного міліціонера, згідно із статистикою, припадає близько 10 мирних українців, оскільки існує мисливська зброя, спортивна, травматична тощо», – пояснив співрозмовник.

pohlyad.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.