Процес виробництва
Багато розглядають тофу як замінник м яса або молочної продукції, але завдяки своєму трохи солодкуватому горіховий присмак тофу цікавий і як самостійний продукт. Найпоширеніші види тофу в магазинах – м’який, твердий і екстра-твердий. Незалежно від текстури, процес виробництва, по суті, один і той же: приготовані соєві боби розмелюють, відокремлюють рідина (соєве молоко), потім її нагрівають зі спеціальними мінеральними солями або кислотами, поки вона не почне розділятися на сироватку і сир, як і звичайний сир. Сироватку зливають, а сир пресують для подальшої упаковки. Чим сильніше спресований тофу, тим щільніше він стає.
Дивіться: рецепт соєвого молока і тофу в домашніх умовах
Дуже м’який (шовковий) тофу
Шовковий тофу – білий, ніжний, майже желеподібний і погано тримає форму. Але його можна пюровати для приготування соусів або використовувати для загустіння тушкованих страв. Він також ідеальний для омлетів і кремових десертів. У китайській і японській кухні шовковий тофу часто подають окремо, окропивши насиченим або гострим соусом. Його їдять ложкою – для паличок він занадто м’яким який.
У бакалії він зазвичай продається упакованим в стерильні контейнери і зберігається при кімнатній температури.
Звичайний (щільний) тофу
Звичайний тофу більш щільний і тримає форму при розрізуванні. Він продається в холодильниках, зазвичай у вигляді бруска.
Пам ” ятайте: цей вид тофу дуже чутливий до запахів і смаків, так що перед приготуванням його потрібно потримати під пресом і віджати. Приправляйте спеціями так само, як будь-який інший білковий продукт, альо не використовуйте маринади на рослинному маслі – тофу не буде вбирати.
Твердий тофу
Твердий тофу все ще трохи м’ясного який, але добре тримає форму. Його легко можна брати паличками для їжі.
Екстра-твердий тофу
Екстра-твердий тофу відмінно тримає форму, ідеально підходить для багатьох сполучень смаків і способів приготування. Даний вид краще інших годиться для смаження у фритюрі до хрусткої скориночки і рум’трав’яного кольору.
Висушений тофу
Деякі види висушеного тофу настільки сухі і тонко спресовані, що їх можна нарізати на нитки і подавати як спагетті.
Копченостями тофу
Завдяки «м’яка м’ясний» текстурі і копченому присмаку цей тофу ідеально підходить для смаження на грилі і змазування соусом барбекю.
Смажений тофу
Смажений тофу або повітряний в шматочках або котлетах має пористу текстурою і відмінно вбирає смак соусів.
Як посмажити тофу з хрусткою скоринкою
Для початку розріжте брусок екстра-твердого тофу на 4-6 скибочок. Потім розстеліть на робочій поверхні кухонний рушник і накрийте декількома кулями паперових рушників.
Надавіть вантажем
Спробуйте використовувати обробну дошку і важку каструлю. Заліште тофу під вантажем мінімум на 30 хвилин, можна на кілька годин. Якщо ви поспішаєте, можна притискати тофу руками і використовувати через 15 хв.
Примітка. Деякі кухарі стверджують, що якщо перед віджиманням ненадовго замочити тофу в гарячій підсоленій води, скоринка буде краще. Інші заморожують тофу, щоб вичавити ще більше вологи.
Почніть смажити
Наріжте кубиками тофу, потім перемішайте з кукурудзяним крохмалем, рівномірно покриваючи.
Смажте у великій сковороді, зануривши в рослинне масло наполовину. Перед тім як перевернути, дочекайтеся появи золотистої скоринки, інакше тофу може прилипнути до сковороді і розвалитися.
Смаження з невеликою кількістю масла
Не ставте на сковороду занадто багато тофу, інакше буде виділятися пар перешкоджає смаженні.
Використання в стравах стир-фрай
Для стир-фрай спочатку підсмажте тофу до рум’яної скоринки, потім відставте в сторону. Додайте його в вок або сковороду ближче до кінця готування, просто щоб прогріти. У будь-якому випадку не перемішуйте занадто сильно, інакше вийде кришиво, як на фото.