Якщо ви носите обіди і перекуси на роботу в баночках, з часом це все набридає. Хочеться нових і свіжих ідей! Вісь тут-то на допомогу і приходять ланч-бокси!
Ідея винаходу ланч-боксів належить японцям. Саме вони стали носити на роботу сніданки в ланч-боксах з кількома секціями, куди клали різні продукти. Страви і продукти для ланч-боксу беруться різного кольору і текстури, щоб наситити не лише смакові рецептори, але і порадувати зір.
Подібні харчові контейнери дуже популярні в Китаї, Кореї, на Філіппінах, Тайвані та інших азіатських країнах. Ланч-боксами вони називаються на англійський манер, так як слово “ланч” позначає другий сніданок, а “бокс” – коробку.
Що покласти в ланч-бокс?
Традиційно ланч-бокси формують наступним чином. У них повинно бути 4 частини основного блюда, 3 частини гарніру, 2 частини овочів і 1 частина солодкого. В якості солодкого беруться, в основному, фрукти і здорові десерти. Взагалі вся ідея створення ланч-боксу – це красиво оформлена здорова їжа.
Ви можете взяти з собою рис, м’ясо, рибу, яйця, макарони, салати, мариновані і свіжі овочі, фрукти і хлібобулочні вироби.
Ланч-бокс для дітей до школи
Якщо ви збираєте коробочку з сніданком для дитини, достатня, щоб у ній було всього лише два відділення. В одне відділення кладеться основне блюдо, в інше – гарнір. Ви можете подивитися 50 ідей для заповнення ланч-боксів для дітей в школу.
На дно одного відсіку покладіть варений рис. Зверху злегка його посоліть, якщо він варився без солі. Поверх покладіть 2-3 шматочки смаженої риби без кісточок – наприклад, путасу. По краях додайте тонкі очищені скибочки огірка у вигляді паличок. Зверху посипте все обсмаженим кунжутом.
У другий відсік покладіть додаткові продукти: варене яйце, моркву, скибочки огірка.
З продуктів, які кладете в ланч-бокс для школярів, можна викладати впізнаваних персонажів, тварин або квіти. Наприклад, тієї ж яйці можна представити у вигляді голови півня, а з моркви вирізати і докласти гребінець і борідку. Втім, якщо з фантазією у вас туго, можна всі інгредієнти викласти просто так. Так як вони всі дуже барвисті, дитина все одно їх з’єднання їсть з великим задоволенням.
Ланч-бокс для дорослих на роботу
Дорослий ланч-бокс від дитячого відрізняється тім, що в ньому можуть бути три і більше відділень.
Наприклад, в перший відділ можна на дно покласти листя салату, викласти поверх яких швидко обсмажені макарони з м ясом.
У другий відсік покладіть овочевий салат, присмачений олією. Щоб надати кольору поверх салату покладіть кілька кружечків помідорів черрі.
Якщо залишилися ще й інші відсіки, один можна заповнити фруктами: полуницею, вишнею або скибочками бананів. Залишилися відділення покладіть шматочки хліба, крекер або горішки.
Рецепти обідів для ланч-боксу:
- Обіди
- Перекуси
- Міні-бутерброди з начинкою з квасолі в школу
Чим хороші ланч-бокси?
– Ланч-бокси легко наповнювати. Більшість інгредієнтів можна легко придбати в найближчому магазині чи на ринку.
– Самі харчові контейнери для сніданків роблять з екологічних, легких і міцних матеріалів. Навіть якщо ви упустите, смороду не розіб’є ються, чого не скажеш про скляних банках.
– У відсіки ланч-боксу поміщається кількість їжі, що за розміром менше, ніж среднестатические європейські порції. Чим менше за один раз ви будете з’єднання їдати їжі, тим більше у вас буде шансів схуднути.
– Їжа, яка гарно виглядає, здається більш ситної. З часом ви навчитеся красиво прикрашати не тільки ті страви, які берете на роботу, але і повсякденні, які готуєте та їсте будинку.
В Азії знають, що корисна їжа повинна радувати око, насичувати ніздрі ароматом, а мова – смаком. Але найголовніше те, що їжа повинна бути приготовлена з любов’ю. Коли готуєте ланч-бокс собі на роботу або дитині в школу, не варто поспішати. Треба все робити повільно і з задоволенням, і тоді це все буде потім приємно.