Путівники і рейтинги ідеальних напрямків для відпочинку нерідко радять туристам одні і ті ж місця. Багато прислухаються до порад і в підсумку отримують далеко не ті, що хотіли. Красота з instagram-сторінок популярних блогерів часто не виправдовують очікувань, тому до таких випадків варто підготуватися заздалегідь.
Чого варто очікувати від відвідування розхвалених пам’яток.
1. Рю Кремье, Париж
Паризька вулиця Рю Кремье дуже мальовнича: акуратні будиночки яскравих кольорів, бруківка, квіти. За це її дуже люблять туристи і блогери. Але місцевим жителям дуже заважають натовпи туристів: вони мало не залазять у будинки, фотографуються в дивних позах, деякі привозять на зйомки багато обладнання і цілі гардероби. В інстаграмі навіть з’явився акаунт живе на Рю Кремье, який без прикрас показує, що роблять люди в гонитві за світлиною.
2. Каньйон Антилопи, США
Барвисті скелі каньйону Антилопи з кожним роком залучають все більше відвідувачів, які готові були платити гідам з місцевих індіанців навахо за $ 200 заради яскравих вражень. Але охочих їх отримати було стільки, що багато хто почали скаржитися на натовпу. В результаті тепер кількість фототурів зменшено, також заборонено використання штативів і моноподів.
3. Фьядрарглйуфур, Ісландія
Після зйомок кліпу Джастіна Бібера в 2015 році і сьомого сезону «Гри престолів» цей куточок Ісландії різко набрав популярність у туристів. Багато приїжджих ігнорували заборонні знаки заради чудових знімків, тож природа каньйону сильно постраждала, і владі довелося закрити його.
4. Скала-качконіс, США
Скеля, яка багато чим нагадувала голову то качкодзьоба, то просто качки, користувалася популярністю у фотографів, поки в 2016 році група вандалів не зруйнувала її. Вони стверджували, що виконали роботу місцевих чиновників, тому що захистили людей від травм, які ті могли б отримати під час зйомок. Нібито один з вандалів таким чином зламав ногу. При цьому скеля була огороджена і позначена попереджувальними знаками.
5. Гобітон, Нова Зеландія
Багато шанувальників творчості Толкієна з нетерпінням чекають візиту в Гобітон, де знімали фільми про Фродо і Більбо. Проте село може відчутно розчарувати: воно невелике, можна заглянути далеко не у всі будівлі, так що милуватися в основному доведеться іншими фанатами на зелених галявинах, зате вхід коштує $ 80.
6. Цвітіння сакури, Японія
Цвітіння сакури щороку приваблює мільйони людей. Але не варто сподіватися на вдумливе милування обпадаючими пелюстками на лавці в парку — тут це традиційна масова розвага, на яку приходять сім’ями, дружніми компаніями, робочими колективами. Багато випивають і грають у веселі ігри, нерідко голосно грає музика, а кращі місця займають за кілька годин або навіть днів.
7. Арка Меса, США
Розкішний вид на каньйони відкривається звідси в будь-який момент часу. Але туристи воліють приїжджати на світанку, щоб помилуватися грою сонячних променів на внутрішній поверхні арки. Розвага настільки популярна, що доводитися приїжджати за годину-дві до світанку, щоб зайняти найбільш вигідні з точки зору ракурсу місця для зйомки.
8. Велика Китайська стіна
Не в сезон на головній пам ” ятки Китаю можна застати порівняно мало туристів, але, наприклад, у дні фестивалів тут буквально не проштовхнутися. Будьте готові до цього, плануючи подорож.
9. Еверест
Екологічна ситуація на Евересті погіршується з кожним роком. Тисячі туристів залишають у середньому по 3 кг відходів на людину, але збирати і спускати відходи вниз дуже складно, тому гору давно прозвали самим високогірний звалищем світу. Боротися із забрудненням доводитися законодавчо. Наприклад, офіційне постанову з 2014 року вимагає, щоб кожен альпініст, здійснивши сходження на Еверест, виніс зі схилів мінімум 8 кг сміття.
10. Прекестулен, Норвегія
Хоча до скелі потрібно пройти 8 км, піднімаючись у гори, тисячі людей готові на це. Так що тим, хто осиливши перехід, доводиться шикуватися в чергу для знімка на краю обриву.
11. Ніагарський водоспад, США
Зі знаменитим Ніагарським водоспадом все просто: чим ближче підходиш до нього, тим вологішим стаєш, тому туристи поголовно надягають дощовики і ховають техніку, щоб не пошкодити її. Хоча ситуація логічна, багато виявляються до неї не готові.
12. Свинячий пляж, Багами
Свинячий пляж славиться чистою водою і доброзичливими мешканцями, в честь яких він назв, — свинями. Сюди приїжджають заради них. Втім, популярній блогерші Мішель Левін не пощастило: вона отримала укус такої сили, що залишився синець, і цей випадок не єдиний.
У цьому неабиякою мірою вина туристів, які балують тварин, годують шкідливою їжею, привчаючи вимагати її, поять алкольными напоями, катаються на них.