Економіка

В Україні хочуть запровадити 12-річну систему освіти

Вже з 2024 року в Україні пропонують запровадити 12-річну систему освіти. Передбачається, що це вирішило б проблему освітніх втрат, які зазнала держава через війну та пандемію COVID-19.

Про це заявив голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак під час презентації результатів дослідження “Освіта під час війни”, повідомляє РБК-Україна.

“Можна розглядати безліч методів та методик компенсації освітніх втрат. Але ми маємо реформу НУШ, і ми задекларували у законодавстві, що ми перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році. Тому особисто я переконаний, що у нас є унікальний шанс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже 2024 року”, – сказав Гурак.

Він вважає, що таким чином можна збалансувати освітню програму. Зокрема, врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність світла та інтернету), перехідний період на кожному рівні і так підготуватися до 2027 року – до повноцінного впровадження профільної старшої школи.

Раніше повідомлялося, що в воєнних умовах, що склалися, українським дітям дуже складно вчитися. Міністр освіти та науки Оксен Лісовий вважає, що нинішню кількість предметів у школі учням складно засвоювати та їх треба скоротити.

Міністр зазначив, що питання стоїть не так про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках та на домашню роботу, в якій формі проходить навчання.

Досить важливе питання для українського суспільства – чи варто сучасним українським дітям та ще й на тлі війни вивчати у школі російську мову. Нагадаємо, 52% українців вважають, що такий предмет взагалі не має залишатися у шкільній програмі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України