Економіка

Трубні підприємства України в першому збільшили виробництво на 13%

 

Про це повідомляє пресслужба Укртрубопрому.

Підкреслюється, що у 1 кварталі майже всі трубні підприємства продемонстрували позитивну динаміку. Зокрема, «Інтерпайп Ніко Тьюб» та «Трубосталь» збільшили випуск безшовних труб на 11,5% та 75% відповідно, «Сентравіс» – нержавіючих труб на 13,8%, «Інтерпайп НМТЗ» та «Укртрубоізол» – електрозварювальних труб на 69,2% та 714,3% відповідно. Лише виробництво труб ВО «Оскар» знизилося на 43,2%.

“Позитивні результати 1 кварталу 2024 року пов’язані насамперед із низькою базою порівняння минулого року, коли промисловість працювала в умовах жорстких лімітів на споживання електроенергії. Це й спричинило зростання виробництва «на папері», – зауважив генеральний директор об’єднання Георгій Польський.

Він додав, що насправді ж темпи випуску труб сповільнюються, а у березні взагалі зафіксовано спад на 15%. Основною причиною є суттєве збільшення в Україну імпорту сталевих труб з Китаю за демпінговими цінами, які забезпечуються субсидіями китайського уряду.

В пресслужбі нагадали, що останнім часом США та Євросоюз активно працюють над розробкою та впровадженням протекціоністських заходів, які обмежать наплив китайських товарів на їхні ринки.

“Український ринок сталевих труб також потребує захисту від демпінгового імпорту з Китаю”, – наголосили в «Укртрубопром».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України