Право

Навіть після добровільної явки в ТЦК українців можуть оштрафувати: що важливо знати?

Адвокат Роман Симутін попередив українців, що навіть за добровільної явки в ТЦК і СП громадяни можуть бути оштрафовані за порушення правил військового обліку

Як пояснив адвокат, це можливо в кількох випадках. Постанова Кабінету міністрів №1487 від 30 грудня 2022 року затвердила порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Згідно з пунктом 23 цієї постанови, у разі зміни адреси, місця проживання або інших персональних даних, громадяни зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку.

Якщо після 5 січня 2023 року (дати набрання чинності постановою) громадянин проігнорував це зобов’язання, то є формальна підстава для притягнення громадянина до відповідальності за статтею 210 або 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, імовірно із застосуванням підвищених штрафів. Штраф можуть накласти навіть якщо ви добровільно прийшли до ТЦК для оновлення персональних даних у 60-денний термін – до 18 липня 2024 року.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Змінюються правила призову, військового бліку, покарань для тих, хто ухиляється, і не тільки. Українські чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані оновити облікові дані в територіальних центрах комплектування. Зокрема, надати актуальний номер телефону, e-mail та адресу проживання.

Зробити це слід протягом наступних 60 днів. Дедлайн – до 16 липня включно. Інакше настає адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку – штраф від 17 000 гривень.

Уточнити дані можна як під час особистого візиту до ТЦК або Центру надання адміністративних послуг, так і через мобільний додаток електронного кабінету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України