Фотогалерея

В Амстердамі на 3D-принтері надрукували перший у світі сталевий пішохідний міст. Фото

Будівельні технології продовжують розвиватись, включаючи створення різноманітної інфраструктури, у тому числі 3D-друк. Ця технологія дозволяє створювати структури довільної форми як цільної деталі, що знижує витрату матеріалів.

Про це повідомляє Голос українською з посиланням на нідерландське видання

Перша у світі сталева конструкція, надрукована на 3D-принтері – міст із «живої лабораторії», була відкрито в Амстердамі. Цей пішохідний міст із інтелектуальними датчиками замінить старий міст, що підлягає реставрації.

Надрукований на 3D-принтері пішохідний міст, що створювався понад чотири роки, є результатом унікальної співпраці MX3D, компанією-розробником програмного забезпечення Autodesk, головним інженером Arup, сталеливарним гігантом ArcelorMittal, містом Амстердам та Університетом Твенте.

MX3D зробив цю конструкцію можливою, перетворивши зварювальних роботів з інтелектуальним програмним забезпеченням на промислові 3D-принтери. Міст виготовлений із нержавіючої сталі та важить 6000 кг. Перед встановленням пішохідний міст буде ретельно протестований Імперським коледжем Лондона та Університетом Твенте.

Використовуючи велику мережу встановлених датчиків, дослідники будуть вимірювати, відстежувати та аналізувати продуктивність нової 12-метрової конструкції при обробці пішохідного руху. Зібрані дані дозволять дослідникам та інженерам простежити «працездатність» мосту в режимі реального часу, відстежувати його зміни протягом терміну служби та зрозуміти, як населення взаємодіє з інфраструктурою, надрукованою на 3D-принтері.

Дані від датчиків будуть поміщені в «цифровий двійник» мосту – комп’ютеризовану версію, яка імітуватиме фізичний міст із точністю, що зростає, в реальному часі в міру надходження даних з датчиків.

Продуктивність та поведінка фізичного мосту будуть протестовані з двійником, який допоможе відповісти на питання про довговічність сталі, надрукованої на 3D-принтері, а також її використання в реальних умовах і в майбутніх нових будівельних проектах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України