Життя

Суть близьких стосунків в тому, щоб залишатися собою

Часто, коли є надцінні відносини, ми перестаємо відчувати себе вільно в цих відносинах.

Суть близких отношений в том, чтобы оставаться собой

Іноді так трапляється, що якийсь чоловік раптово полегшує нашу душевну біль і трохи пом’якшує наші рани. Наприклад, починає про нас піклуватися, коли ми не можемо зробити це самі. Чи бачить і приймає нас так, як ніколи не робили батьки. Чи дає ту ступінь близькості,  якої ми потребуємо. Іноді хтось інший дає нам те, що нам дуже треба і що ми самі собі дати не в змозі.

І ось тоді трапляється, що відносини з цією людиною стають надцінними. Іноді це сприймається як любов Або як велика прихильність. Іноді як сильна дружба або залежність. Але часто, коли є надцінні відносини, ми перестаємо відчувати себе вільно в цих відносинах. Починаємо орієнтуватися на іншу людину і робити все, щоб «не зіпсувати» або «зберегти» контакт.

Метафорично це можна описати як якщо б хтось тримав руку на нашій рані, яка від цього не так болить і кровоточить. І ми б тоді орієнтувалися не на те, куди нам хочеться рухатися, а на те, як уникнути розставання з цими руками, які допомагають. Ми стоїмо нерухомо, лише б не відчути біль. Підлаштовуємося і починаємо залежати.

Часто в надцінних відносинах ми по-справжньому починаємо підігравати іншій людині і втрачаємо свободу вибору, тому що вона може привести нас до болю. Якщо ми порухаємся в бік своїх бажань, то є ризик, що цінне людина не захоче йти з нами, і тоді ми знову опинимося один на один зі своїми проблемами, ранами, сумом і болем. І ми починаємо думати, як би не сказати чого зайвого. Як би не зробити, не образити, не засмутити і не потривожити. Як би не розсердити. І в цей момент ми стрімко втрачаємо спонтанність, жвавість і свободу. І, звичайно ж, отримуємо те, чого так боїмося.

Наш партнер теж відчуває стримані емоції, тому що ми їх стримуємо. Він втрачає інтерес, тому що у нас немає творчості. Він втрачає відчуття свободи, тому що ми мимоволі його контролюємо. І це може привести до розставання, якого ми так боїмося. Ще більш болючого через те, що ми десь в глибині душі його очікували. І разом з болем від розриву, як не дивно, приходить полегшення. Полегшення від того, що тепер не треба прикидатися, і можна знову бути собою. І знову у своїй свободі ми готові зустріти когось, поруч з ким під впливом страху розставання знову ризикуємо втратити свій творчий початок. Таке буває з багатьма.

Але справжнє призначення близьких стосунків не в тому, щоб знайте когось, поряд з ким не так боляче жити, і завмерти поруч з ним. Процес дорослішання полягає в тому, щоб залікувати свої рани і навчитися піклуватися про себе самостійно. Щоб зустріти людину як особистість, а не як зручний нам набір якостей.

Суть близьких стосунків в тому, щоб залишатися собою, навіть якщо це може принести душевний біль. Залишатися вразливими поряд з іншими близькими, навіть якщо ми точно не знаємо, як вони на це відреагують. Робити крок на своєму шляху, навіть якщо ми не впевнені, що інший чоловік складе нам компанію. У кожному наступному дні намагатися бути трохи більш справжнім, а не ще більш зручним.

Суть в тому, щоб розвивати ступінь свободи у стосунках, а не обмежувати. І в цій ситуації є великий ризик, що може бути боляче і самотньо. Але є шанс, що відбудеться справжня любов і близькість. Коли без всяких спроб і напруг з вашого боку людина захоче йти разом з вами. Коли трапиться щось, чого ви не можете очікувати, спрогнозувати і проконтролювати. Трапиться справжня любов і зустріч між людьми. Коли інша людина не буде незамінною і надцінною, а буде просто улюбленою і цінною. Не єдиною на світі, але тією, що ви обираєте кожен день. Тоді ви можете бути впевнені, що інша людина перебуває разом з вами не тому, що ви її контролюєте, а тому, що вона сам бажає цього кожен день.

Чи Не в цьому даний спільне щастя?

Аглая Датешидзе

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України