Люди можуть бути настільки одержимі відстеженням сну, що це, зрештою, і викличе у них порушення сну.
Ви звикли створювати «нічний ритуал» з масками для особи, теплими чашками лавандового чаю та ароматерапією, запланували собі кілька хвилин, щоб сховатися під ковдрою, прочитати главу або дві…
Немає нічого поганого в тому, щоб відстежувати сон, але нав’язлива ідея може бути початком ортосомнії. Що таке ортосомія, запитаєте ви? Термін буквально означає «правильний сон», і вчені знайшли нав’язливу поведінку людини приводу циклу їх сну.
Наші технології допомагають дізнатися більше про наше здоров’я — наприклад, трекери для сну. У них є свої плюси і мінуси. З одного боку, цікаво, що просте натискання кнопки дає доступ до інформації про такі речі, як кількість годин, які ви спали, і навіть більш конкретні деталі, такі як якість і стадії сну. З іншого боку, є така річ, як занадто багато інформації — вона робить нас надмірно заклопотаним.
Сонні трекери можуть зробити природний процес гри з цифрами, нездоровим.
Я єдиний, хто зрозумів той факт, що суспільство, схоже, любить перекладати кожну частину життя на мову чисел? Починаючи від тієї кількості калорій, що ви їсте за один день до того скільки ви спите. Все це стає грою з цифрами.
Слухайте, проблема не в тому, що вам цікаво, скільки сну ви насправді отримуєте, і як ви можете поліпшити свій цикл сну. Це важливі деталі у вашому житті, які слід брати до уваги. Проблема в тому, що у нас немає щастя. Люди дуже стурбовані відстеженням свого сну, тому руйнують будь душевний спокій.
Ті, хто надмірно зосереджений на тому, щоб отримати від шести до восьми годин сну щоночі, найбільше часу витрачають на ті, щоб заснути. — Це неминуче призводить до неприємних наслідків.
Сон — це природнє явище, у якого будуть свої злети і падіння, як і все інше, — розповідає д-р Бреус, — Якщо ви приділяєте занадто пильну увагу тому, як довго ви засинаєте, це може зайняти більше часу, тому що ви занадто старанні, щоб заснути.
Іншими словами, приготування вашого тіла до сну повинно бути расслабляющим. А гарячковий рахунок годин цьому не сприяє.
Ви не повинні лежати під ковдрою всю ніч, вважаючи цифри в своїй голові і аналізуючи статистику сну, яка стверджують, що якщо ви спите тільки певну кількість годин, ви прокинетеся нещасними і змученими. Незважаючи на те, що ця інформація іноді допомагає, фіксація цих думок може виявитися неймовірно токсичної і навіть може призвести до погіршення якості сну.
У дослідженні 2017 року Університету Раша в Чикаго, було виявлено, що багато людей, які використовують трекери сну, в значній мірі покладаються на дані пристрої, щоб точно знаті про якість сну. За словами провідного автора дослідження Келлі Глейзер Барон проблема в тому, що ці типи технологій не можуть фактично «відрізняти дрем і глибокий сон».
Фактично, згідно Фонду Здоров’я, більшість трекерів сну беруть свої дані з руху. Це має сенс, враховуючи, що ви, швидше за все, відстежуєте через браслет або додаток для смартфонів, альо етапи сну насправді визначаються активністю мозкових хвиль», а також такими показниками тіла, як «руху очей і напруга м язів».
За словами Кріса Брантнера, сертифікованого тренера по науці про сни і засновника SleepZoo, люди можуть бути настільки одержимі відстеженням сну, що це, зрештою, і викличе у них порушення сну.
Автор — Julia Guerra
Переклад статті — What Is Orthosomnia? It’s When You Track Your Sleep Too Much & here’s Why It Could Be Bad