Продуктивна самотність: стати кращою версією себе

Відсутність постійного партнера – не привід для відкладання життя на потім.

Для деяких жінок поняття «особисте життя» передбачає виключно наявність романтичних відносин. Самотність для них – згубний стан і непосильне випробування з болісним очікуванням чоловіка, який привнесе в їх життя яскраві фарби і вкаже правильний напрямок. Інші в цей період, навпаки, знаходять тисячу можливостей і роблять ривок у кар’єрі і власному розвитку.

   Відсутність постійного партнера – не привід для відкладання життя на потім. Якщо раптом, здається, що все цікаве ви вже освоїли, і тільки нова людина (обов’язково чоловічої статі!) здатна відкрити для вас новий світ – ви своїми ж руками прирікаєте себе на безглузде очікування і втрату дорогоцінного часу.

Коли дівчині не потрібно бігти з роботи на зустріч з коханим до певної годині, піклуватися про його комфорт, сюрпризи і плануванні спільної подорожі – все це може бути цілком і повністю присвячено власним інтересам і новим хобі.

Правда, тут у справу вступають всезнаючі подруги і родичі з їх багатозначними коментарями «тобі пора заміж», «от народиш і не будеш всією цією нісенітницею займатися», «це все від відсутності чоловіка». Відповідь напрошується тільки одна – малоймовірно, що незліченна кількість можливостей, емоцій і реакцій в певний момент концентруються на сім’ї.

  Бажання вчитися, змінюватися, шукати себе і долати власні страхи – це не заповнення порожнечі і не вимушена міра. Це спосіб почути себе, зрозуміти свої справжні бажання, кожен день проживати зі змістом і натхненням.

Вільних дівчат завжди більше на всіляких курсах по письменництва, гончарної майстерності, світової історії, ораторського мистецтва, живопису, кіно і архітектури. Вони займаються у тренажерних залах, освоюють нові асани, відточують складні рухи в танцювальних класах, стрибають на батуті, сідають на шпагат і звільняються від стресу на флоатінг.

Пробують себе в якості сценариста, вчаться кодингу, починають розмовляти на третій іноземній мові, подорожують кілька разів в рік незалежно від чужого розкладу. Вони планують своє життя і самі несуть відповідальність за результат і розвиток своєї особистості. Таким дівчатам не нудно з самими собою, а значить, з ними не буде сумно і іншим.

   Велика кількість вільного часу – неминуча обставина, але в тій же час це і перевірка. У цей період можна навчитися самодисципліни і усвідомити значущість власної особистості. Замість того, щоб перебувати в нестерпному очікуванні партнера, з яким у вас обов’язково буде насичене дозвілля, змістовні розмови до ранку і запаморочливі подорожі, можна створювати цю реальність вже зараз зі своїм головним партнером – самим собою.

Тільки в цьому випадку майбутній союз стане по-справжньому міцним. У двох усвідомлених, «наповнених», різнобічних людей, які знають і розуміють себе, більше шансів побудувати гармонійний союз.

Зрозуміло, таке активне дозвілля – лише часткова інвестиція в себе і в майбутні відносини. З іншого боку, це формування способу життя і власного ритму. Постійна зайнятість та бажання пізнавати і вчитися стає є невід’ємною частиною характеру.

І в момент, коли в житті дівчини, нарешті, з’являється той самий довгоочікуваний партнер, вона не гальмує  темп, але абсолютно точно її внутрішній фільтр позбавляється від усього незначного.

Дівчина у відносинах, в сім’ї, з дітьми не пропадає для суспільства, навіть якщо її друзі дивуються, чому ж вона кинула вивчення китайської та так і не встала в ширшасану.

Вся справа в тому, що вона зіткнулася з вибором і налаштувала баланс між численними захопленнями і романтичними відносинами. У цій новій реальності вона як і раніше віртуозно поєднує свої інтереси з захопленнями партнера, живе повним життям і підливає палива у свій внутрішній двигун.

Правда, завдяки своїм численним заняттям і захопленням, вона впізнала себе настільки добре, що важлива людина в її житті дозволила відсікти все побічна і залишити лише саме необхідне.

І якщо тепер в її щотижневому розкладі зафіксовано три заняття в тренажерному залі, два уроки португальської і одна лекція з лінгвістичної класифікації світових культур, це зовсім не означає, що вона зледащіли і пожертвувала своїми інтересами. Просто, вона виділила для себе по-справжньому важливі речі, які стали для неї очевидними лише через безліч експериментів.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh