Здоров'я

Зафіксовано перший смертельний випадок від віспи мавп

Порівняно недавно виявлене заразне захворювання “знайоме” Україні. У 2023 році випадок із зараженням віспою мавп було лабораторно підтверджено.

Тепер же стало відомо, що в Південно-Африканській Республіці (ПАР) зафіксовано першу смерть від віспи мавп. У лікарні помер 37-річний чоловік, підтвердив міністр охорони здоров’я країни Джо Пхаала.

Як пише видання Africa News, від початку червня в країні зафіксовано 5 випадків захворювання. Інші четверо пацієнтів також поки що не одужали, але двох із них виписали на “домашню ізоляцію”, а двоє – ще в лікарні.

За словами Пхаала, всі випадки захворювання на віспу в ПАР зафіксовано у чоловіків у віці від 30 до 39 років, водночас вони не відвідували країни, де зараз спостерігається спалах захворювання, що свідчить про місцеву передачу інфекції.

“Одна смерть – це занадто багато, особливо від хвороби, якій можна запобігти і з якою можна боротися”, – прокоментував Пхаала.

ПАР не має вакцини чи іншого лікування від віспи мавп. Департамент охорони здоров’я тільки отримав дозвіл на використання противірусного препарату “Тековірімат” для чотирьох хворих. Міністр закликав громадян країни звертатися до лікарів, якщо вони відчули симптоми цього захворювання.

“Ми можемо запобігти поширенню цієї інфекційної хвороби, якщо ті, хто має підозру на неї, або ті, хто контактував із хворими, звертатимуться до лікарень”, – зазначив міністр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України