Ані сала, ані п`яних кумів, ані хохлів, ані суржика – це про фільм Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво
Йдучи на фільм, я боялася одного: присмаку недомовленості і розчарування, бо козацтво як явище гідне в кіно один раз бачила у фільмі «Пропала грамота». Після “Пекельної Хоругви” (Реж. Михайло Костров, Автор і сценарист – Сашко Лірник, рродюсер – Company “2016”) я не розчарувалася і вже котру годину радію.
Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук Катерина Леонова.
Гумор – не натужний і природній
Після фрази «Це ж треба, яке паскудне місце, Московія, чи шо?», коли головний герой Семен у пекло потрапив, зал впав від сміху, забувши попкорн і колу. Шо це значить?
Вихований глядач, в темі, і на святвечір не під ТРЦ Пассаж слухає «Дискотеку Авария», а в залі, непомітно для себе перетворюється з населення на народ, який згадує коріння етнічне, але не з підручників, а через сучасне кіно про козацтво, зло і добро.
Аншлаг….!!!
Для українського кінематографу крайніх років – аншлаг все ще є рідкістю, бо джокери або голлівудські бойовики ефектно і мільйярдно попереду, а наші вже якісніші історичні про війну з кацапі*єю, для декого в більшості занадто важкі і збирають аншлаги тільки на прем’єрах – це факт, бо сама на всі хожу.
Сюжет – яскраво-різдвяний
За історією – чорт забився об заклад, що якщо зможе заманити кращого козака до себе в пекло, то світ стане його, чортівським. А якщо ні – то чорт одружиться і буде жити з дружиною і тьощею (оце так кара Божа проявляється!)))
Але чортяка не є головним персонажем, а просто така собі міленька паскуда, яка ще й українку в рабство взяла, щоб та бісенят його брудних годувала (до речі, про кохання у фільмі теж є історія, красива, побачите 😘).
Геніальні у фільмі всі…
Автори, сценаристи і режисери, глядачі поволі – також, бо рідко під час фільму зал аплодує як в театрі і ще й підспівує, як в караоке, а з зали виходить зі щасливими обличчями.
Філософія казки…
Пекельна Хоругва – це зовсім не казочка для 3 рочків, це виважена сучасними потребами соціуму легенда:
– Про українське козацтво і характерників, з усіма шаманськими і магічними атрибутами, з реальними прототипами (батько Семена був відомим на Січі як той, хто вміє двома шаблями водночас вбивати)⚔️
– Про ментальність ентосу українського і важливу роль жінок в житті України (так, так, не можна залишити поза увагою відьмацькі і домінуючі у правильному обсязі риси українок у фільмі: в боях – боєць, а вдома ти мене слухаєш))👧👩🦰👩
– Про витончене почуття гумору і бешкетництво бійців (корчма і діалоги)😇😁😂
– Про виховання дітей, у яких можна вкладати тільки те, чому самі навчилися і що можемо дати (принципи, віру, силу духа)🧒👦🧑👶👶👶👶
– Про те, що в часи зневіри і розчарувань, українці вміють гуртуватися (у фільмі показано, з ким і як козаки розуміються і чого досягають).🎷🎺🎸🎻🔪🗡💣⚔️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Чому варто дивитися?🥰🇺🇦🇺🇦
Кіно варто дивитися через те, що воно аж палає і пече з екрану іронічністю і сарказмом, показує зовсім інший бік нашої ментальності, не через призму радянського кінематографу, де українець – це глупуватий малорос з хохляцькими витівками, який танцює гопака, і який вічно шось у когось просить і боїться, щоб чуб не вирвали (зеквартал теж доклався всім вовочками до цього).
Це вам не казка👌🖐🤝
Це оповідання – про гідність для дітей і для дорослих, показаний через глибоку і чесну історію одного народу, у центрі Європи, який вміє за себе постояти і навчити цьому дітей, але не через критику, приниження, буллінг або нотації, а власним, практичним досвідом боротьби за Гідність Право бути.
Тож, хочеш бути сильним українцем? 💪💪💪
Ну то йди, покажу тобі і як битися, і як сміятися, і як мови вчити, і як юшку варити, от тільки душу не продавай.
P.s. місце для сліз:😢😂😍
1) коли апостол каже, шо козаки за те, що голови в бою складають, завжди в Рай потрапляють.
2) (крізь сміх) коли чортенята на звернення: Слава Україні, відповідають Героям Слава!
Дивитися. І не один раз. З Різдвом, панство і панянство!