Подорожі

Дівчина, побувала в 30 країнах, розповіла, як подорожувати, не витрачаючись на житло

Ірина — мандрівниця зі стажем. З 2011 року вона відвідала 30 країн і всі поїздкі планує та здійснює самостійно. Але найцікавіше те, що дівчина майже ніколи не зупиняється в готелях або готелях, не знімає квартири, її вибір каучсерфінг.

Ірина розповіла нашим читачам, як вона полюбила такі подорожі і що потрібно знати людям, які теж хочуть спробувати такий варіант.

Що таке каучсерфінг і навіщо взагалі жити у незнайомців

https://www.instagram.com/p/Bv7LK8Ih6zK/

Каучсерфінг (буквально з англійської «обмін диваном») — глобальна мережа мандрівників і приймають гостей (хостів). Це не обмін: ти приймаєш одних гостей, а зупинятися можеш у інших людей. Багато хто думає, що все заради економії на житло, але це не головне. Справжні каучсерфери, яких з радістю беруть по всьому світу, перш за все цінують зустрічі, спілкування та можливість зануритися в місцеву життя.

Також на каучсерфінгу є сервіси для коротких зустрічей і для організації заходу. Це прекрасна можливість подорожі розділити трапезу, екскурсію, прогулянку, витрати на оренду авто з іншими мандрівниками або місцевими. Тому можна сказати, що каучсерфінг — це соцмережа любителів подорожей, причому найбільша, з тисячами учасників в кожному великому місті.

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Ви думаєте, що в такій мережі переважно молоді самотні бідні хіпі, але це не так. Я зустрічала людей різного віку, достатку, освіти. Зупинялася у хостів 75 років та 18 років, у таксистів і докторів наук, у сім’ях і у одинаків, в спальному районі і в центрі мегаполісу, на підлозі у вітальні і в виділеної мені спальні з ванною.

Люди на каучсерфінгу дуже різні. А спільне у більшості каучсерферів — відкритість, легкість, любов до подорожей та бажання спілкуватися з людьми з усього світу.
Незважаючи на незручності життя в чужих людей, досвід спілкування з місцевими та зустрічі з незвичайними людьми роблять подорожі набагато більш наповнене подіями і враженнями. А відсутність витрат на проживання дає можливість подорожувати більше і довше.

Що привело мене в каучсерфінг

https://www.instagram.com/p/BzGus6WhN1a/

Коли я в перший раз поїхала за кордон, зрозуміла, що мене дуже приваблює екзотика інших країн, особливості місцевої культури і побуту. Звичайно ж, було спілкування з людьми з різних країн, місцевими та мандрівниками, мені це дуже подобалося. Я думала: «Де знайте більше такого спілкування?» Я дізналася, що в інтернеті є різні сервіси для мандрівників і волонтерів, а каучсерфінг — один з найбільш популярних і масових, та зареєструвалася в декількох. Тоді я жила на Крайній Півночі, і навіть туди до нас почали приїжджати гості з Європи!

Вже маючи достатня досвіду в ролі хоста, я зупинялася за каучсерфінгу кілька разів у Росії і Казахстані. А після знаходила житло через каучсерфінг в подорожі по Америці і Європі, навіть в Нью-Йорку і Празі.

Що мотивує хостів приймати у себе гостей

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Прийняти гостей-мандрівників, людей з далеких міст і країн — це такий спосіб подорожувати, не виходячи з дому. Звичайно, це створює певні незручності: ти пускаєш незнайомої людини у свій будинок, проводиш з ним годину, забезпечуєш комфорт.
Але, беручи каучсерферів, ви часто зустрічаєтеся з людьми з тих місць, з тими професіями і захопленнями, з якими ви не перетинаєтеся в звичайному житті.

Мої по-справжньому бюджетні подорожі почалися після того, як я прийняла будинку 30 чоловік з каучсерфінгу, і кожен розповів якісь хитрощі і способи подорожі без великих грошей. Багато хто, приймаючи іноземців, вчать мову. Деяких людей каучсерфери надихають на нову роботу, і навіть нове життя. І звичайно ж, вас кличуть в гості з візитом.

Безпека і каучсерфінг

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

В цілому каучсерфінг з безпеки можна порівняти з спілкуванням з друзями друзів. Якщо ви уважно і обережно себе ведете, все буде в порядку. Особисто у мене ніколи не було реальних проблем. Були пару раз неприємні ситуації — йшла або просила піти. Вісь список правил безпечного каучсерфінгу:

 • Прочитайте інструкції з безпеки на сайті каучсерфінгу.
 • Завжди майте запасний план, гроші на хостел або готель. Найчастіше проблеми трапляються, коли ночувати ніде і йдеш до першого відгукнувся хосту без відгуків. Не робіть так!
 • Приймайте і зупиняйтеся у людей тільки з відгуками, від 8-10. Дивіться, з яких акаунтів написані відгуки (не порожні). Прочитайте парочку, можна написати лист та уточнити інформацію у когось з авторів відгуків.
 • Краще попередньо трохи поспілкуватися з хостом / гостем. Можна попросити показати паспорт і візу, поговорити до вселення по телефону / відео, дати посилання на “фейсбук” .
 • У серйозній ситуації зв’яжіться зі службою безпеки на каучсерфінг, у них можуть бути дані паспорти та інші контакти учасника.

Безпека для дівчат на каучсерфінгу

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Багато хто подумає, що дівчатам не варто зупинятися у чоловіків. Але хост-чоловік приймає серферів-жінок — це найпоширеніший варіант каучсерфінгу. Просто варто більш уважно вибирати собі хостів і гостей.

 • При заповненні свого профілю не додавайте відверті фото і слова, які можуть бути невірно витлумачені. Наприклад, не варто писати, що ви любите танець живота. Якщо вам написали щось дивне у відгуку, зв’яжіться з адміністрацією сайту, і попросіть видалити.
 • В житті теж ведіть себе більш скромно. Пам ” ятайте: щоденний для Росії наряд і макіяж часто буде виглядати в Європі вечірнім, клубним варіантом і привертати увагу.
 • Звичайно ж, спираємося на відгуки і розбираємося, хто їх писав. Варто зупинятися у чоловіка, який приймає тільки дівчат модельної зовнішності? Самі теж пишіть негативні відгуки у випадку неприємних ситуацій, щоб інші дівчата були попереджені.
 • Знайдіть в профілі, а краще уточніть, де ви будете спати. Ви не повірите, але чимало хостів пропонує розділити з ними ліжко, причому людям різної статі.
 • Знайте, що чимало чоловіків сподівається на можливість більш близького спілкування і пропонує його, але при цьому спокійно ставитися до відмови.

Чого чекати від житла

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Уважно ставтеся до вибору хостів, читайте або уточнюйте умови. Варіантів може бути безліч! Шикарна вілла або хатина без світла в лісі. Окрема кімната зі своєю ванною або кут, куди можна постелити спальний мішок. І навіть вимога спати в одному ліжку з хостом!

Одні хости дають ключі, інші залишають під килимком, щоб заїхали самі, деякі працюють з ранку до ночі, і потрібно піти, коли господарів немає вдома. Можуть годувати і водити в ресторани, а можуть забороняти користуватися кухнею. Зустрічають в аеропорту або живуть далеко, куди не ходити громадський транспорт. Об’єднання єднує всіх одне: люди дають вам ті, що в них є свій дім.

Як почати подорожувати самостійно

https://www.instagram.com/p/BrfmKCgAoJa/

Памятайте, що всі запланувати і проконтролювати не можна. Навіть в пакетному турі бувають форс-мажори. Але коли ви подорожуєте самостійно, ви можете змінювати плани в залежності від вашого бажання і обставин.
Щоб уникнути проблем, зайвих витрат і зробити поїздку яскравою, ось кілька порад:

 • Купуйте медичну страховку!
 • Майте запас грошей або друзів, які їх надішлють. Розраховувати бюджет потрібно з урахуванням витрат на громадський транспорт і харчування, ціни легко гуглятся.
 • Літайте в низький сезон, поєднуйте кілька міст або країн в одній поїздці. І беріть маленький рюкзак — це мобільність і відсутність плати за багаж.
 • Житло вибирайте за відгуками і розташуванню. Не завжди готель на околиці вигідна з урахуванням ціни проїзду з центру. При бронюванні житла вказуйте карту з мінімальним залишком. В разі чого з вас не знімуть гроші.
 • Ходіть в безкоштовні дні / години в музеї, на безкоштовний піший тур. Завітайте на місцеві новини, заходь. Можна запросити на спільну прогулянку сусідів по хостелу, знайті місцевих через заходи і зустрічі на каучсерфінг.
 • Та годі вже серйозно готуватися — просто їдьте!

А ви хотіли б спробувати каучсерфінг? Або не готові до незручностей і вважаєте, що краще заплатити за готель?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України