Дівчина, побувала в 30 країнах, розповіла, як подорожувати, не витрачаючись на житло

Ірина — мандрівниця зі стажем. З 2011 року вона відвідала 30 країн і всі поїздкі планує та здійснює самостійно. Але найцікавіше те, що дівчина майже ніколи не зупиняється в готелях або готелях, не знімає квартири, її вибір каучсерфінг.

Ірина розповіла нашим читачам, як вона полюбила такі подорожі і що потрібно знати людям, які теж хочуть спробувати такий варіант.

Що таке каучсерфінг і навіщо взагалі жити у незнайомців

View this post on Instagram

В Лос-Анджелесе я жила в одном квартале от аллеи звёзд. У меня была своя комната и ванна, свой ключ, бассейн во дворе. Дорого ли? Так каучсерфинг! Но там было не просто. Заставляли есть, пить, ходить вместе на концерты. 🙂 #miruirr #couchsurfing #каучсерфинг #travelwithoutplan #travelhowmuchucan #tavel72 #спонтанныепутешествия #travelblogg #gousa #visitUSA #california #losangeles #traveltheworld #событиятюмень #тюмень #budjettravel #lowcosttravel #cheaptravel

A post shared by #miruirr (@miruirr) on

Каучсерфінг (буквально з англійської «обмін диваном») — глобальна мережа мандрівників і приймають гостей (хостів). Це не обмін: ти приймаєш одних гостей, а зупинятися можеш у інших людей. Багато хто думає, що все заради економії на житло, але це не головне. Справжні каучсерфери, яких з радістю беруть по всьому світу, перш за все цінують зустрічі, спілкування та можливість зануритися в місцеву життя.

Також на каучсерфінгу є сервіси для коротких зустрічей і для організації заходу. Це прекрасна можливість подорожі розділити трапезу, екскурсію, прогулянку, витрати на оренду авто з іншими мандрівниками або місцевими. Тому можна сказати, що каучсерфінг — це соцмережа любителів подорожей, причому найбільша, з тисячами учасників в кожному великому місті.

Ви думаєте, що в такій мережі переважно молоді самотні бідні хіпі, але це не так. Я зустрічала людей різного віку, достатку, освіти. Зупинялася у хостів 75 років та 18 років, у таксистів і докторів наук, у сім’ях і у одинаків, в спальному районі і в центрі мегаполісу, на підлозі у вітальні і в виділеної мені спальні з ванною.

Люди на каучсерфінгу дуже різні. А спільне у більшості каучсерферів — відкритість, легкість, любов до подорожей та бажання спілкуватися з людьми з усього світу.
Незважаючи на незручності життя в чужих людей, досвід спілкування з місцевими та зустрічі з незвичайними людьми роблять подорожі набагато більш наповнене подіями і враженнями. А відсутність витрат на проживання дає можливість подорожувати більше і довше.

Що привело мене в каучсерфінг

View this post on Instagram

Что такое каучсерфинг и зачем вообще жить у незнакомцев? #miruirr_couchsurfing ©miruirr Каучсерфинг – буквально с английского "обмен диваном" – глобальная сеть путешественников и принимающих гостей (хостов), где местные жители принимают в гости путешественников. Это не обмен: ты принимаешь одних гостей, а останавливаться можешь у других людей. Многие думают, что всё ради экономии на жилье, но это – не главное. Настоящие каучсерферы, которых с радостью принимают в гости по всему миру, прежде всего ценят встречи, общение и возможность окунуться в местную жизнь. Так же на каучсерфинге есть сервисы для коротких встреч и для организации мероприятия. Это прекрасная возможность в путешествии разделить трапезу, экскурсию, прогулку, расходы на аренду авто с другими путешественниками или местными. Поэтому можно сказать, что каучсерфинг – это соцсеть любителей путешествий, причем самая большая, с тысячами участников в каждом крупном городе. Вы думаете, что в такой сети будут в основном молодые одинокие бедные хиппи, но это не так. Я встречала людей разного возраста, достатка, образования. Останавливалась у хостов 75 лет и 18 лет, у таксистов и докторов наук, в семьях и у одиночек, в спальном районе и в центре мегаполиса, на полу в гостиной и в выделенной мне спальне с отдельной ванной. Люди на каучсерфинге очень разные. А общее у большинства каучсерферов – открытость, лёгкость, любовь к путешествиям и желание общаться с людьми со всего мира. Несмотря на неудобства жизни у чужих людей, опыт общения с местными и встреч с необычными людьми делает путешествия гораздо более наполненными событиями и впечатлениями. А отсутствие трат на проживание даёт возможность путешествовать больше и дольше. Но удается это чаще тем, для кого экономия не главная цель и его готов давать в замен – самим принимать гостей, платить хозяевам своим вниманием, интересными историями, соблюдением правил дома и помощью по дому приготовлением ужина и просто приятной компанией. #miruirr #советыirr #couchsurfing #каучсерфинг #travel #travel72 #travelhowmuchucan #советы #travelwithoutplan #spontaneoustravel #visitUSA #travelblogg #cheaptravel #cheapflights #ilovemylife #friendseverywhere #советыirr

A post shared by #miruirr (@miruirr) on

Коли я в перший раз поїхала за кордон, зрозуміла, що мене дуже приваблює екзотика інших країн, особливості місцевої культури і побуту. Звичайно ж, було спілкування з людьми з різних країн, місцевими та мандрівниками, мені це дуже подобалося. Я думала: «Де знайте більше такого спілкування?» Я дізналася, що в інтернеті є різні сервіси для мандрівників і волонтерів, а каучсерфінг — один з найбільш популярних і масових, та зареєструвалася в декількох. Тоді я жила на Крайній Півночі, і навіть туди до нас почали приїжджати гості з Європи!

Вже маючи достатня досвіду в ролі хоста, я зупинялася за каучсерфінгу кілька разів у Росії і Казахстані. А після знаходила житло через каучсерфінг в подорожі по Америці і Європі, навіть в Нью-Йорку і Празі.

Що мотивує хостів приймати у себе гостей

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Прийняти гостей-мандрівників, людей з далеких міст і країн — це такий спосіб подорожувати, не виходячи з дому. Звичайно, це створює певні незручності: ти пускаєш незнайомої людини у свій будинок, проводиш з ним годину, забезпечуєш комфорт.
Але, беручи каучсерферів, ви часто зустрічаєтеся з людьми з тих місць, з тими професіями і захопленнями, з якими ви не перетинаєтеся в звичайному житті.

Мої по-справжньому бюджетні подорожі почалися після того, як я прийняла будинку 30 чоловік з каучсерфінгу, і кожен розповів якісь хитрощі і способи подорожі без великих грошей. Багато хто, приймаючи іноземців, вчать мову. Деяких людей каучсерфери надихають на нову роботу, і навіть нове життя. І звичайно ж, вас кличуть в гості з візитом.

Безпека і каучсерфінг

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

В цілому каучсерфінг з безпеки можна порівняти з спілкуванням з друзями друзів. Якщо ви уважно і обережно себе ведете, все буде в порядку. Особисто у мене ніколи не було реальних проблем. Були пару раз неприємні ситуації — йшла або просила піти. Вісь список правил безпечного каучсерфінгу:

 • Прочитайте інструкції з безпеки на сайті каучсерфінгу.
 • Завжди майте запасний план, гроші на хостел або готель. Найчастіше проблеми трапляються, коли ночувати ніде і йдеш до першого відгукнувся хосту без відгуків. Не робіть так!
 • Приймайте і зупиняйтеся у людей тільки з відгуками, від 8-10. Дивіться, з яких акаунтів написані відгуки (не порожні). Прочитайте парочку, можна написати лист та уточнити інформацію у когось з авторів відгуків.
 • Краще попередньо трохи поспілкуватися з хостом / гостем. Можна попросити показати паспорт і візу, поговорити до вселення по телефону / відео, дати посилання на “фейсбук” .
 • У серйозній ситуації зв’яжіться зі службою безпеки на каучсерфінг, у них можуть бути дані паспорти та інші контакти учасника.

Безпека для дівчат на каучсерфінгу

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Багато хто подумає, що дівчатам не варто зупинятися у чоловіків. Але хост-чоловік приймає серферів-жінок — це найпоширеніший варіант каучсерфінгу. Просто варто більш уважно вибирати собі хостів і гостей.

 • При заповненні свого профілю не додавайте відверті фото і слова, які можуть бути невірно витлумачені. Наприклад, не варто писати, що ви любите танець живота. Якщо вам написали щось дивне у відгуку, зв’яжіться з адміністрацією сайту, і попросіть видалити.
 • В житті теж ведіть себе більш скромно. Пам ” ятайте: щоденний для Росії наряд і макіяж часто буде виглядати в Європі вечірнім, клубним варіантом і привертати увагу.
 • Звичайно ж, спираємося на відгуки і розбираємося, хто їх писав. Варто зупинятися у чоловіка, який приймає тільки дівчат модельної зовнішності? Самі теж пишіть негативні відгуки у випадку неприємних ситуацій, щоб інші дівчата були попереджені.
 • Знайдіть в профілі, а краще уточніть, де ви будете спати. Ви не повірите, але чимало хостів пропонує розділити з ними ліжко, причому людям різної статі.
 • Знайте, що чимало чоловіків сподівається на можливість більш близького спілкування і пропонує його, але при цьому спокійно ставитися до відмови.

Чого чекати від житла

Девушка, побывавшая в 30 странах, рассказала, как путешествовать, не тратясь на жилье

Уважно ставтеся до вибору хостів, читайте або уточнюйте умови. Варіантів може бути безліч! Шикарна вілла або хатина без світла в лісі. Окрема кімната зі своєю ванною або кут, куди можна постелити спальний мішок. І навіть вимога спати в одному ліжку з хостом!

Одні хости дають ключі, інші залишають під килимком, щоб заїхали самі, деякі працюють з ранку до ночі, і потрібно піти, коли господарів немає вдома. Можуть годувати і водити в ресторани, а можуть забороняти користуватися кухнею. Зустрічають в аеропорту або живуть далеко, куди не ходити громадський транспорт. Об’єднання єднує всіх одне: люди дають вам ті, що в них є свій дім.

Як почати подорожувати самостійно

Памятайте, що всі запланувати і проконтролювати не можна. Навіть в пакетному турі бувають форс-мажори. Але коли ви подорожуєте самостійно, ви можете змінювати плани в залежності від вашого бажання і обставин.
Щоб уникнути проблем, зайвих витрат і зробити поїздку яскравою, ось кілька порад:

 • Купуйте медичну страховку!
 • Майте запас грошей або друзів, які їх надішлють. Розраховувати бюджет потрібно з урахуванням витрат на громадський транспорт і харчування, ціни легко гуглятся.
 • Літайте в низький сезон, поєднуйте кілька міст або країн в одній поїздці. І беріть маленький рюкзак — це мобільність і відсутність плати за багаж.
 • Житло вибирайте за відгуками і розташуванню. Не завжди готель на околиці вигідна з урахуванням ціни проїзду з центру. При бронюванні житла вказуйте карту з мінімальним залишком. В разі чого з вас не знімуть гроші.
 • Ходіть в безкоштовні дні / години в музеї, на безкоштовний піший тур. Завітайте на місцеві новини, заходь. Можна запросити на спільну прогулянку сусідів по хостелу, знайті місцевих через заходи і зустрічі на каучсерфінг.
 • Та годі вже серйозно готуватися — просто їдьте!

А ви хотіли б спробувати каучсерфінг? Або не готові до незручностей і вважаєте, що краще заплатити за готель?

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh