Подорожі

Рютте хоче посаду генсека НАТО: Орбану обіцяно те, від чого важко відмовитися Угорщині

У кулуарах вечері ЄС Віктор Орбан отримав пропозицію, від якої навряд чи відмовиться.

Головний претендент на посаду генсека НАТО, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який поки що є чинним, але йде на заслужений відпочинок, пообіцяв угорському колезі в разі свого обрання дозволити Угорщині не брати участь разом із НАТО в підтримці Києва.

Як повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела, Орбан нібито прийняв цю пропозицію. При цьому він також вимагав від Рютте вибачень за його “проблематичні” думки щодо Угорщини, але цю умову “було тихо скасовано”.

Відомо, що Рютте конфліктував з Орбаном через жорсткі погляди останнього на гомосексуалізм і судові реформи в Угорщині.

Прем’єр-міністр Нідерландів, який, імовірно, залишить посаду в липні після формування нового уряду в Гаазі, вже має підтримку президента США Джо Байдена на посаді генерального секретаря НАТО. Таким чином після оголошення Словаччиною підтримки Рютте невизначеною залишається позиція лише одного з 32 членів НАТО – Румунії.

Водночас, за словами Рютте, новий уряд Нідерландів, до складу якого входить його ліберальна партія, а також лідер ультраправих Герт Вілдерс, продовжуватиме підтримувати Україну.

“Що стосується зовнішньої політики, новий Кабінет міністрів буде повністю продовжувати курс на Європу і НАТО з Україною. Змін не буде”, – сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України