Ви можете почати працювати над собою прямо зараз!
Можливо, лагідні і успадкують Землю, але чого їм точно не успадкувати – так це місця на чолі столу на нараді. Лагідність – це абсолютно не те слово, про який ми думаємо, коли прагнемо описати людину з лідерськими якостями, і лагідні люди, як правило, залишаються підлеглими не дуже високого рангу до сивого волосся (або навіть їх повної відсутності).
Так що ж тоді характеризує справжніх лідерів, якщо не лагідність? Сила? Однозначно. Мотивація? Звичайно ж! Уміння бути поміченими? Безумовно!
Пропрацювавши досить довгий час у великій фірмі з багатою історією і давно сформованою корпоративною культурою, я, природно, дуже багато чула від так званої «аурі лідера» – про те, що це таке взагалі, хто нею володіє, і що будь-яка людина, що прагне до лідерства, повинен робити, щоб її дістати. У цій статті зібрано все, що мені вдалося про це з’ясувати.
Так що ж таке «аура лідера»?
Так звана «аура лідера» представляє собою поєднання навичок спілкування з іншими людьми, великих знань в обраній сфері діяльності, життєвої мудрості, уміння дивитися в майбутнє і характеру, що викликає в оточуючих почуття впевненості в умінні лідера вирішувати проблеми і доцільності його рішень.
Вважаю, ви і самі вже усвідомили, що це неймовірно важливий набір якостей для будь-якої людини, що прагне до лідерської позиції, особливо в верхньому ешелоні керівництва компанії, так як вони допомагають послідовно рухатися до обраної мети, впливати на інших людей і домагатися результатів. Ви напевно не раз випробовували дію цієї «аури» на собі: наприклад, заходячи в кімнату для нарад, ви якимось чином одразу ж відчували, хто в ній головний – ще до того, як присутні представлялися вам і називали свої посади.
Так як же вам посилити свою «ауру лідера»?
Створення і «прокачування» цих умінь і навичок доступна далеко не тільки тим, хто вже займає керівні посади. Ви можете почати працювати над ними прямо зараз. Більш того, ваша робота над собою може стати саме тим фактором, який дозволити вам бути поміченими вищим керівництвом і потрапити на шлях, що веде до реальної влади і відповідальності.
Нижче ви знайдете шість важливих факторів, на які неодмінно потрібно звертати увагу, працюючи над своєю «аурою лідера»:
1. Виглядаєте відповідним чином.
Погляньте на керівництво вашої компанії або організації – як правило, всі вони одягнені досить формально і в одному і тому ж стилі. Будь то строгі костюми з краватками або «водолазки» з брюками, вони встановлюють норми в області зовнішнього вигляду для свого ближнього кола.
І якщо ви дійсно хочете одного разу потрапити на самий верх, почніть помічати ці норми і застосовувати їх до свого власного гардеробу. І, звичайно ж, задійте в цьому власне відчуття стилю – я зовсім не раджу вам сліпо копіювати одяг начальства.
2. Майте власну думку з різних питань.
Коли у справжніх лідерів з’являється можливість висловитися на якусь важливу для них тему, вони завжди користуються нею. І тому ви повинні робити те ж саме – вже зараз. Якщо ви турбуєтеся про те, що, коли вам дають слово, ви ніяк не можете придумати щось підходяще, або що для того, щоб сформувати думку, вам потрібно якийсь час обмірковувати почуте, це цілком нормально – іноді дійсно краще промовчати, ніж відповісти щось невпопад. Але надалі постарайтеся уважно вивчати теми нарад, на які вас запрошують, щоб у вас було заздалегідь заготовлено кілька розумних відповідей по суті на питання, які вам можуть задати.
3. Дивіться по сторонам.
Замість того, щоб, увійшовши в кімнату для нарад, тут же підходити до столу і сідати на перше-ліпше місце, затримайтеся біля входу на пару секунд і подивіться, хто і де вже сидить за цим столом. Після цього виберіть дійсно підходяще місце (бажано, поруч з людьми, що володіють подібними з вашими поглядами) і навмисно займіть його.
4. Задавайте хороші питання.
Хороші і слушні питання щодо того, як обговорювана проблема торкнеться ваших клієнтів, персонал, постачальників, партнерів, і так далі не тільки допоможуть скласти свою думку з ключових питань, а й створять для вас репутацію людини, що печеться про інтереси компанії і її акціонерів.
5. Поводьтеся чітко і впевнено.
Сидіть, випрямивши спину і тримаючи обидві ступні на підлозі. Намагайтеся завжди розмовляти чітко і розбірливо – так, щоб вас могли почути навіть люди, що сидять далеко від вас, і при цьому вам би не доводилося кричати. Коли ви говорите занадто тихо, щоб вас чули всі присутні, і вас просять говорити голосніше, це може бути дуже принизливо, і навряд чи посприяє зростанню вашого авторитету і сприйняття вас з боку як впевненого в собі людини.
6. Уникайте розпливчастих і неясних тверджень.
«Мені здається …», «Швидше за все, ви вже про щось таке думали, але …» і «Не знаю, чи підійде моя пропозиція до даної ситуації, але …» – з