Про те, що не варто везти з Туреччини або Єгипту черепашки та камінці, знають практично всі. Ці заборони потрібні, щоб туристи не розтягнули на сувеніри всі пляжі і коралові рифи або ненароком не вивезли з країни особливу історичну цінність. Але іноді на кордоні можуть виникнути питання щодо предметів, які є з собою практично у кожного.
Ми в AdMe.ru перечитали правила провезення багажу, вивчили поради бувалих мандрівників і готові розповісти, на що митниця різних країн точно не дасть добро.
Заборона на вивезення
Поїздка за кордон — відмінна можливість для шопінгу. Але в Італії і Франції треба уважніше придивлятися до етикеток на одязі. Країни-законодавиці моди бережуть свою репутацію: вивезення підробок під відомі бренди заборонений. В Італії на кордоні порушника може чекати штраф до € 7 000. Не зайвим буде пам ” ятати про це, пакуючи валізу до поїздки: митниця може зацікавитися футболкою або сумочкою на зворотному шляху. Під час шопінгу у фірмових магазинах Мілана або Парижа краще взяти у продавців документи, що підтверджують справжність покупки.
Куплені в подарунок гаманець або ремінь теж можуть залишитися на митниці, якщо ви спробуєте вивезти їх з Бразилії чи В єтнаму. Під забороною товари з шкіри крокодила і страуса. Винятком можуть стати речі, придбані в спеціально сертифікованих магазинах. На кордоні на таку покупку потрібно буде пред’явити документи. Ці правила діють для держав, що приєдналися до конвенції СІТЕС по охороні рідкісних видів. Якщо спробуєте, наприклад, переправити гаманець зі шкіри крокодила через бразильську митницю, можете провести рік у в язниці.
Вивезення книг — питання, до якого треба підходити грунтовно. З Таджикистану не можна вивозити будь-яку літературу без спеціального дозволу; на кубинській кордоні перевірять, чи немає на виданнях бібліотечних штампів, а італійська митниця упевниться в тому, що книг не більше 50 років, інакше вони будуть вважатися історичною цінністю.
Браслети, кулони, брошки — все це може вилучити митниця Мексики і Бразилії. Звичайно, заборона діє не на будь-яку біжутерію: питання викличуть речі з панцира черепахи, пір’я або слонової кістки.
До перевезення ліків є особливі вимоги практично в будь-якій країні. Як правило, упаковки повинні бути не розкриті, а назви — добре читатися. На препарати слід мати рецепт. Крім того, не варто намагатися вивозити з Китаю ліки традиційної медицини на суму більше 300 юанів: митниця вирішить, що це вже експорт для продаж.
Ідея привезти як сувенір місцеві монети здається непоганий. Але тільки в тому випадку, якщо ви не відпочивали в Індії. Рупії з країни вивозити не можна: всі готівкові перед від’з’їздом доведеться витратити, або обміняти на валюту.
Австралія суворо ставиться до своїх символів. Тому, наприклад, сувеніри зі шкіри або хутра кенгуру можна вивезти лише за умови особистого використання. Продавати або обмінювати їх поза Австралії туристи не зможуть.
Рідко хто упустити можливість зробити ефектну фотосесію на тлі білосніжного пляжу, синього моря і екзотичної флори. Знімки в купальниках є практично у кожної туристки. Але якщо фотографія недостатньо скромна або купальник вже дуже відвертий, то митники практично всіх країн, де офіційною релігією є іслам, можуть вважати її неприпустимою. До таких країн відносяться не тільки порівняно рідко відвідуваний Іран, але і дуже популярні Мальдіви.
Правила тут суворі: носити бікіні можна тільки на приватних пляжах. Іноді такий статус мають цілі острівці, на яких розташовані готелі. Якщо ж ви їдете на громадський пляж або відправляєтеся в місто, краще не тільки залишити купальник у номері, але і вибрати одяг, що закриває ноги і плечі. Хоча і на приватній території варто пам ” ятати про суворі мальдівських законах. Так, балерина Анастасія Волочкова, відома відвертими фотосесіями, вже поплатилася за пристрасть до жанру ню.
Покарання може бути досить строгим. Виявивши матеріали, які вважаються непристойними, влада країни можуть виписати штраф в $ 1 000, а можуть і посадити до в язниці на півроку. Місцеві жителі періодично відправляються за подібні провини за ґрати, і на туристів поширюються ті ж закони.
Заборона на ввезення
Сінгапур — країна, де жувальна гумка заборонена. Купити її можна тільки в аптеці за рецептом. Через кордон жуйку краще не везти. Та й просто жувати її на вулиці в цій країні не рекомендується: штраф передбачений досить вагомий.
Ізраїль не допускає ввезення всього, що можна віднести до азартних ігор. Так що, пакуючи валізу, краще віддати перевагу карткам щось інше, наприклад шахи.
Коробка цукерок — сувенір досить традиційний. Правда, якщо ви летите в гості в США краще не брати кондитерські вироби, в наповнювачі яких є лікер. Таким подарунком вдасться порадувати хіба що американську митницю.
Якщо вирішите відправитися в Північну Корею, не беріть GPS-пристрої і засоби зв’язку. Їх не вдасться провезти без спеціального дозволу. Навіть простий мобільний телефон потрібно буде зареєструвати в пункті в’їзду.
Об єднані Арабські Емірати відрізняються досить жорсткими митними правилами. Наприклад, сувора заборона діє на провезення всіх промов з позначкою «Зроблено в Ізраїлі». Так що краще перевірити упаковки косметики.
Через норвезьку кордон обмежений провезення батарей і акумуляторів. Тім, хто відвідує цю країну, взагалі рекомендують перестрахуватися: справа в тому, що в Норвегії немає вичерпного переліку заборонених предметів. Якщо є сумніви, краще звернути до працівників митної служби. Інакше ризикуєте потрапити в контрабандисти з-за самих нешкідливих, на перший погляд, речей.
Деякі країни ревного ставляться до любителів випробувати удачу. Наприклад, на Філіппіни не можна привозити з собою лотерейні квитки.
Нас приємно здивувала турбота про репутацію Франції та Італії у сфері моди. А митниця якій з країн, де ви були, запаяталася вам найбільше?