Сьогодні вважається моветоном дарувати чоловікові шкарпетки або труси, а жінці — набір банного приладдя з шампуню, гелю для душу і мочалки. Такі негласні табу існують майже в кожній країні і стосуються абсолютно звичайних промов. Наприклад, в Ірландії краще не дарувати вязаний светр, а на Сицилії — фігурки котів. Можливо, ви живете в одній з країн, про які піде мова нижче, й не дуже погодьтеся з написаним, адже звичаї змінюються в залежності від регіону.
Ми з’ясували, які подарунки у європейських країнах найчастіше вважаються недоречними або зовсім страшними. Якщо у вашій країні є інші табуйовані подарунки, поясніть, чому їх вважають такими.
1. Франція
Є думка, що француженкам не варто дарувати хризантеми, червоні троянди або духи. Якщо у всьому світі парфум вважається звичайним різдвяним, або новорічним подарунком, то у Франції його може подарувати тільки чоловік або залицяльник.
Червоні троянди вказують на романтичну зв’язок між людьми, а букет хризантем є атрибутом жалоби: ці квіти часто можна побачити на французьких кладовищах. Французи вважають волоський горіх символом нещастя, того не кладіть їх до вашого подарунка. Якщо вас запросили в гості, не приносьте з собою вино, його вибір — привілей господарів.
2. Німеччина
Подарункові комплект для ванної кімнати з шампуню, гелю для душу і т. п. теж погана ідея: туалетні приналежності, як і одяг, вважаються інтимними речами. На весілля не прийнято дарувати загострені предмети, наприклад парасольку або ножиці: це вважається поганим знаком. Також не варто дарувати нареченому і нареченій гроші, якщо тільки ви не член родини, інакше це буде сприйнято як ознака поганого смаку або натяк на фінансову неспроможність.
3. Італія
Нам здається, що симпатична брошка — відмінний подарунок для дівчини. У італійців інша думка: брошки і носові хустки вважаються атрибутом похорону, тому підносити їх в якості подарунка точно не варто. Якщо хочете подарувати італійці квіти, уникайте не тільки числа 13, але і 17: воно також вважається недобрим.
Подарунки не рекомендується обгортати у фіолетову папір, оскільки в італійців цей колір символізує невдачу. На Сицилії існує табу на котів (статуетки тощо) для тих, хто заручений: вони віщують раптову кончину.
4. Іспанія
Квіти у іспанців не вважаються універсальним подарунком, їх дарують тільки по особливих випадках. Причому в квітковому етикеті маса умовностей: не можна дарувати букет з 13 квіток. Від жоржин і білих лілій краще відмовитися, оскільки вони міцно асоціюються з похоронами.
5. Нідерланди
Голландцям не подобається відчувати себе зобов’язаними, тому бізнес-партнерам не прийнято дарувати подарунки. Друзям вручають невеликі сувеніри, відповідні нагоди. Велика коробка з розкішним бантом змусить жителя Нідерландів відчувати себе незатишно. Не варто дарувати подарунок у блакитній упаковці: цей колір вважається кольором любові, того сюрприз може бути сприйнята неправильно.
6. Англія
Якщо хочете подарувати англійцю краватку, вибирайте будь-який, крім смугастого. Спочатку смужка на краватці вказувала на приналежність до роду військ, його носили навіть після виходу у відставку. Краватка в смужку може також означати належність до того чи іншого навчального закладу. Тому такий подарунок точно викличе здивування.
Вручати дорогий подарунок можуть тільки батьки дітям. В інших випадках шикарний подарунок вважають неприйнятним. Не рекомендується дарувати мило і одяг, оскільки це надто інтимні предмети.
7. Греція
https://www.instagram.com/p/B70XEYQiGT7/
Головні «подарункові» табу для греків — ножиці, ножі і духи. За місцевім марновірству, парфум може зруйнувати будь-які відносини. Якщо ви все ж подарували греку духи, він дасть вам монетку дрібного номіналу, щоб прикмета не спрацювала.
8. Чехія
Чехов визнали найпрактичнішими з європейців в питанні подарунків: тут вважається прийнятним дарувати білизну, шкарпетки, косметичні набори і т. д. Особливих обмежень у подарунках немає, але калі точно варто виключити з варіантів подарунків, тому що їх чехи асоціюють з траурними церемоніями. Ще один нюанс: у Чехії прийнято спочатку відмовлятися від подарунка і приймати його тільки після того, як дарувальник наполягає на цьому.
9. Хорватія
Якщо у вас є приятель з Хорватії, не даруєте йому що-небудь із зображенням національного герба або з червоно-білим принтом, оскільки цей елемент зустрічається на гербі країни. Поза прапора даний принт часто сприймається як символ екстремістської організації.
10. Ірландія
Не даруйте приятеля з Ірландії дзеркало, яким би гарним воно вам не здавалось. Місцеві легенди свідчать, що це вікно у потойбічний світ. І хоча сьогодні забобони втратили чинність, дзеркало досі вважається поганим подарунком.
Ірландець буде не дуже радій отримати саморобний подарунок, особливо щось в’язане: шарф, светр та шкарпетки. У більшості сімей є людина, яка вміє в’їхав зв’язати, тому ірландці отримували багато подібних подарунків в дитинстві. Кухонні рушники в якості подарунка також під негласною забороною.
11. Швейцарія
Якщо швейцарець отримає в подарунок рукавички, то негайно поверне їх дарувальнику. В іншому випадку невдача чекає обох. Три червоні троянди символізують палкі почуття, тому дарувати їх можна тільки об єкту кохання. Всі іншим можна вручити будь-яке інше кількість цих квіток.
12. Швеція
https://www.instagram.com/p/B7sQvIVhcPL/
Чоловік родом зі Швеції ніколи не подарує коханій шовковий носовика, інакше дама поступово «зітре» свою прихильність до нього. Мило теж поганий сюрприз: шведи вірять, що воно може «змити» дружбу.
13. Польща
У Польщі намагаються уникати взуття в якості святкового сюрпризу: нова пара черевик сприймається як символ розлуки, тобто людина піде з життя того, хто її подарував. Годинник теж вважаються неоднозначним подарунком. Якщо в багатьох країнах золоті годинники дарують на пенсію, то в Польщі вони знаменують припинення дружніх відносин або нещастя. В обох випадках прикмету можна обдурити символічним платежем.
14. Литва
https://www.instagram.com/p/B6qQMHFHuiW/
Прикраси зі слонової кістки в якості подарунка литовці не оцінять . Їх традиційно пов’язують зі злою волею дарувальника: вважається, що він бажає людині нещасть і навіть серйозних травм.
А яку річ ви б не хотіли отримати в подарунок і чому?