Діаспора

Справа про розміщення в Чехії 50 сирійських сиріт дійшла до парламенту

Автор: ІТАР-ТАСС/Зачувши Михайло/Надано Фондом ВАРП

19 вересня партія ТОП 09 винесе на розгляд парламенту резолюцію із закликом до уряду Чехії прийняти 50 сирійських сиріт, а саме хлопчиків у віці від 12 до 17 років.

Про це повідомляє сайт Tyden.cz.

«Не можна ганьбити Чехію на весь світ, відмовляючи біженцям-дітям», — вважає голова партії ТОП 09 Мирослав Калоусек.

Як відомо, прем’єр Андрій Бабиш виступає проти цього. Він нагадав, що в Чехії є свої сироти. Крім того, на Україні теж йде військовий конфлікт, але ніхто в Чехії не закликає приймати сиріт з України.

«Я обіцяв, що Чехія не прийме жодного біженця. До цих сирійським дітям це теж відноситься. Їм потрібно допомагати там, де вони народилися і жили», — вважає Андрій Бабиш.

Голова Піратської партії Чехії Іван Бартош нагадав, що займається прийомом біженців МВС Чехії, а не прем’єр. Також глава уряду не займається питаннями усиновлення сиріт — це компетенція судів. «Наперед відмовлятися від прийому сиріт не можна. Можна перевезти в Чехію дітей з таборів, що перебувають в Йорданії», — сказавши він.

Голова Християнських демократів Павло Белобрадек заявивши, що прийняти сиріт можна лише після ретельної перевірки їх біографій та при наявності у Чехії сімей, готових взяти їх до себе.

Проти виступають комуністи і Партія прямої демократії.

У Громадянської демократичної партії (ODS) закликала не спекулювати на цій темі заради політичної вигоди.

Про те ж заявив прес-секретар президента Чехії Їржі Овчачек: «Ініціаторам і дійових осіб цієї політичної кампанії повинно бути соромно».

Наталія Кажу, редактор Радіо Дамаск, прокоментувала ситуацію Празькому Експресу»: «Все це схоже на політичний піар. Якщо ці діти у європейських таборах, то як вони туди потрапили, за які кошти? При сирійських зарплатах важко і п’ять тисяч доларів накопичити. Слід зазначити, що нерідко біженцями роблять неповнолітніх, їх відправляють у ЄС, а потім сім’я має право на возз’єднання. Я не вірю в сирійських сиріт, у яких зовсім не залишилося родичів. Тут патріархальне суспільство, куди ж поділися їх дядька або тітки? У Сирії є будинки для дітей загиблих військових. Дітям надається повне держзабезпечення, навіть якщо у них залишилися родичі. Для таких дітей є місця у вузах, їм знаходять роботу. У мене дуже насторожене ставлення до тих, хто втік в табір за кордон, а не вглиб країни. Їм було що приховувати? Я маю на увазі зв’язок з бойовиками. Основна маса людей втекла під захист держави. Так що нехай ці сироти додому їдуть. І Чехії простіше буде».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України