Діаспора

Українських водіїв у Німеччині чекає “сюрприз”: кому випишуть штраф із 1 квітня

Українці, шукачі захисту від війни, які на машині перебралися до Німеччини понад рік тому, мають до кінця березня одержати німецькі номери.

Власників автомобілів на українських номерах, які не отримають німецької реєстрації, почнуть штрафувати з 1 квітня, пише DW з посиланням на профільне міністерство Німеччини.

31 березня спливає термін перехідних положень, які дозволяли українським біженцям їздити на українських номерах.

“Це означає, що всі українські транспортні засоби, які понад рік перебувають у Німеччині, відтоді мають бути поставлені на облік у Німеччині”, – розповіли у міністерстві.

Адміністративні правопорушення карається штрафом у 70 євро і одним штрафним балом. За наявності 8 штрафних балів водія в Німеччині позбавляють посвідчення водія.

Варто зазначити, що складно вирішити питання українцям, які приїхали до Німеччини на чужому автомобілі. Справа в тому, що при реєстрації заявник повинен довести своє право розпоряджатися ним, надавши, наприклад, техпаспорт чи інші документи. Але багато водіїв не зможуть довести своє право розпоряджатися автомобілем. Наразі Федеральне міністерство транспорту готує роз’яснення, як діяти у таких випадках.

Ще одним проблемним і поки що невирішеним питанням є доля українських автомобілів, які не зможуть пройти німецький техогляд, який є передумовою реєстрації автомобіля.

Крім того, для реєстрації авто потрібно укласти німецьку “автоцивілку” та надати на підтвердження цього спеціальний код. Вартість цієї страховки сильно коливається – залежно від марки та віку автомобіля, а також від водійського стажу без аварій. Чи враховувати водійський стаж із України, вирішує кожна страхова компанія окремо.

На період дії перехідних положень, до 31 березня, українці могли їздити із “зеленою картою”, яка діє у Німеччині не більше року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України