Новини з Австрії

Залізничники, пивовари, роздрібна торгівля: Австрію очікує тиждень страйків

В Австрії вже давно не було подібного, але тепер наближається тиждень страйків.

У понеділок розпочався загальнонаціональний страйк залізничників. Охоплено близько 6 000 приміських, регіональних та далеких маршрутів. Це буде важкий день, особливо у великих містах. Зазвичай у день поїзда перевозять 1,3 мільйона людей. Послуги із заміни залізничного транспорту не надаються. Єдиним винятком є ​​міський поїзд до аеропорту Відня Швехат.

Пивовари також організують попереджувальний страйк сьогодні. Обидва сектори об’єднує те, що переговори про укладення колективного договору між соціальними партнерами — профспілкою та торговельною палатою зайшли в глухий кут. Те саме стосується і сектору роздрібної торгівлі, де страйки загрожують у п’ятницю та суботу.

Суперечка про торговельну угоду стосується підвищення заробітної плати приблизно 430 000 працівників та учнів у роздрібній, оптовій та автомобільній торгівлі. У вівторок можуть відбутися нові переговори, які можуть запобігти страйку. Представник GPA повідомив у неділю вдень, що рішення про страйк прийнято у більш ніж 300 компаніях. Серед них великі роздрібні мережі — зокрема з продовольчого сектора — текстильні мережі, оптові торговці та будівельні магазини DIY. Там, де немає виробничої ради, немає й відповідних рішень, тож загроза страйків відсутня.

У переговорах 50 000 залізничників із 65 компаній п’ятий раунд переговорів у неділю залишився безрезультатним. Роботодавці були в стані «шоку» після того, як профспілка відхилила, як він стверджував, найкращу на даний момент пропозицію в рамках поточного осіннього раунду оплати праці. Профспілка, у свою чергу, звинуватила роботодавців у тому, що вони винні у страйку. Страйк триватиме з півночі до півночі понеділка.

Подальші переговори пивоварів заплановано на 9 грудня. Для залізничників йтиметься про пошук нових дат для переговорів не раніше вівторка, в ході яких будуть зроблені нові спроби вирішити складну ситуацію.

Спільним для всіх переговорів є те, що працівники відкидають запропоноване підвищення заробітної плати як надто низьке та не погоджуються на разові виплати. Сторона роботодавців звинувачує профспілки в тому, що вони хочуть надто багато у складній ситуації. Сторона трудящих, навпаки, вказує на галопуючу інфляцію — і те, що люди тепер мають заробляти достатньо, щоб не залишитися без засобів для існування.

До речі, востаннє залізничний страйк, який тривав кілька днів, був у 2003 році, коли йшлося про велику реформу ÖBB при чорно-синьому уряді.

За матеріалами: https://www.krone.at/
Фото: Zwefo

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України