Новини з Австрії

Відень – європейська гаряча столиця російсько-іранського шпигунства

Відень як європейський центр шпигунів із Росії, Ірану, Китаю та Туреччини. Ян Марсалек та компанія – лише верхівка айсберга.

За даними розвідувальних джерел, активність шпигунства, завжди досить висока у Відні, знову зросла. Австрійська столиця тепер є «абсолютною європейською гарячою точкою шпигунства».

Зрозуміло, про це знає австрійська агенція державної безпеки (ДСН), яка знає поіменно близько 50 російських шпигунів. А також їхню діяльність. Останнім часом шпигунів висилають, але не тією мірою, в якій їх виявляють. Звичайно, це пов’язано з дипломатією чи страхом відплати з боку Росії у австрійському міністерстві закордонних справ. Зрештою Росія тоді відреагувала б негайною висилкою австрійських дипломатів.

Найбільша група агентів, які шпигують як за політичними подіями, так і за економікою, прибула – як не дивно – з Росії. Звичайно, Відень також є гарячою точкою у геополітичному відношенні. І, як уже давно скаржаться співробітники конституційного захисту, у них також набагато менше юридичних та технічних можливостей для контррозвідки.

Їхній близький союзник Іран, швидше за все, прийде відразу після Росії. У нинішній шпигунській справі в Австрії навколо викритого російського шпигуна Яна Марсалека та його ймовірних поплічників — колишніх членів спецслужби BVT Егісто Отта та Мартіна Вайса — також є згадки про Іран у чатах «російського осередку», захопленого в Лондоні.

Крім того, Китай також зайнятий шпигунськими осередками – не лише у Німеччині, а й у Відні. Зрозуміло, режим Комуністичної партії у всьому світі завжди виявляв великий інтерес до промислового шпигунства, щоб мати можливість швидко скопіювати розробки, а потім продати їх дешевше.

В останні роки глава Туреччини Реджеп Ердоган також розширив свою агентурну мережу в Австрії.

І, звичайно, Північна Корея не може бути виключена з цього списку. Вони також активні в Австрії.

Відень також є цікавим центром цієї діяльності, оскільки тут розташована особливо велика кількість міжнародних організацій – від ООН до ОПЕК. Але: шпигунство найчастіше також ставить під загрозу опальних іранців та росіян, якщо їх сприймають як противників режиму Володимира Путіна чи аятоли Хаменеї.

Що спільного у вищезгаданих секретних служб, що діють тут, то це те, що вони є противниками наших західних демократій і намагаються їх дестабілізувати. Звичайно, надзвичайно тісні зв’язки між Росією та Іраном – і до певної міри Китаєм – також викликають занепокоєння. Крім шпигунства, в Австрії також розширюються екстремістські мережі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України