Категорії: Кулінарія

Яку сіль і олію краще використати для приготування піци?

Жир відіграє надзвичайно важливу роль у тісті для піци. Передусім, надає йому гнучкості, тож можна утворити круглий корж, не відриваючи шматочки тіста одне від одного. В Україні піцу вміють випікати за традиційною італійською рецептурою – у спеціальній печі на дровах. Таку пропозицію має доставка піци у Вінниці у Lа П’ЄЦ https://lapiec-pizza.vn.ua/. Тісто виходить дуже ніжним на смак, інгредієнти добре пропікаються, а сир – плавиться й стає тягучим.

Можна вигідно замовити піцу, салати й напої з доставкою. На сайті діють акційні пропозиції, які дозволяють заощадити. Наприклад, якщо ви замовите одразу дві чи три піци або заберете замовлення із самовивозом. Виберіть, що смакує вам найбільше, тут: https://lapiec-pizza.vn.ua.

Піцайоло відповідально підходять до приготування кожної страви, враховуючи всі нюанси. Ви теж бажаєте так? Дізнайтеся, яку олію чи сіль найкраще використовувати для домашньої піци.

Оливкова олія чи інша?

У більшості рецептів використовується оливкова олія. Це пояснюється тим, що сьогодні вона найбільш виразна за смаком і чудово гармоніює з сухими борошняними коржами тіста. Однак важливо використовувати сертифіковану оливкову олію та уникати олії з вичавлених оливок. Вона значно дешевша, та має доволі низьку якість і надто характерний смак.

Для декого оливкова олія буде дорогим джерелом жиру. Тож її можна успішно замінити іншим жиром – однакової якості та трохи дешевшим. Наприклад, також підійде рисова олія. Вона містить оптимальні пропорції жирних кислот і доволі виразна на смак. З рисовою олією ви можете приготувати як солону, так і солодку піцу. А от з оливковою не варто готувати солодку страву.

Ще одна цікава олія, яка покращить смак тіста, – це смажена кунжутна. Вона ідеально підходить для більш східних композицій. Хоча ви також можете використовувати її для звичайної піци. З іншого боку, ріпакова та соняшникова олії потрапляють до чорного списку, коли мова про піцу. Вони м’які на смак, і краще використовувати їх лише для смаження.

Яку сіль вибрати?

Як і жир, сіль відповідає за смак і консистенцію тіста, а також впливає на те, як ми будемо готувати піцу. Тісто з низьким вмістом солі, як правило, рветься чи прилипає до стільниці, тоді як готувати добре підсолене тісто дуже просто. Варто додавати сіль безпосередньо перед борошном.

Також сіль уповільнює засвоєння дріжджами цукру, що подовжує бродіння тіста. Це забезпечує повну гідратацію клейковини – і тісто для піци отримує великі «дірки» в середині після випікання. Якщо ж бракує солі, тісто швидше бродить і в ньому залишається мало цукру для карамелізації, що робить піцу блідою і без хрусткості.

Хороший вибір – гімалайська сіль, оскільки вона має найбагатший мінеральний профіль, а ще це найменш оброблений вид солі у світі. Морська сіль також зробить свою роботу, тоді як звичайної кухонної солі за можливістю краще уникати, адже нею дуже легко пересолити тісто.

Зважайте на це під час приготування, щоб ваша піца була ідеальною.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Чому Джордж Клуні подарував друзям по мільйону доларів: історія щедрості актора

Що стало причиною такого щедрого вчинку актора. Для п’ятнадцятого друга Джорджа Клуні цей день точно…

4 години тому

Чи дійсно фени Babyliss борються із пухнастістю волосся

Якщо ваша зачіска нагадує кульбабу, то вам не із чуток відомо що таке надокучлива пухнастість…

4 години тому

Салліван: Україна повинна збільшити мобілізацію – проблеми на фронті через дефіцит особового складу

Україна повинна збільшити мобілізацію - проблеми на фронті через дефіцит особового складу, а не зброї,…

8 години тому

Бундесвер менше ніж через рік отримав перший вертоліт H145M, які замовили замість Apache

H145M звісно не рівня Apache, але різниця навіть не у ціні, а у строках постачання…

20 години тому

В Ірані заперечили зацікавленість у російській С-400 – свої ЗРК кращі

На фоні знищених С-300ПМУ2, які мало чим відрізняються від С-400, в Ірані повідомили, що їх…

21 годину тому

Індія хотіла копіювати російський “Циркон”, але зробила свою гіперзвукову ракету LRAShM

Спочатку індійські інженери хотіли опертись на російські напрацювання, але потім пішли по вектору власних розробок…

22 години тому