Це єдина причина вступити в шлюб!
У мене є син, і у мене є дочки. І у мене є мій особистий кошмар. Він стосується того моменту, коли моя прекрасна донька, яку я носив на руках, якої міняв підгузки і з якою ми ввечері дивилися на вогники за вікном, одного разу призведе якогось, вибачте, ідіота і скаже: «Тату, тепер цей їжачок буде жити з нами».
Єдина причина вступити в шлюб
Точніше — жити з нами і спати з нею.
Майже напевно, мені чомусь здається, цей непроханий мною гість буде неохайний, бідний, погано вихований, у нього будуть довге нечесане волосся, і його ставлення до моєї крихітки буде далеко не настільки лицарським, як мені б хотілося. Так, і у нього буде маса огидних побутових звичок.
Словом, це буде моя точна копія, з поправкою на вік.
І щоб трохи знизити власну тривогу, поки старшій доньці лише вісім, не купувати ще маузер і злий собаку, спробую проговорити вголос — навіщо, власне коштувало б їй раптом вийти заміж. До речі, синові, який поки вміє тільки повзати і кусатися трьома зубами, напевно, теж не шкідливо буде прочитати цей опус коли-небудь, років через -дцять.
Хоча спробував б мій шановний батько написати для мене щось подібне — ймовірно, я б його не зрозумів. Але все ж ризикну.
Почнемо від протилежного.
Які причини для того, щоб одружитися/вийти заміж не годяться категорично:
Суттєва причина номер нуль.
Не варто одружитися на комусь, тому що йому цього дуже хочеться, тому що його шкода або через будь-яких інших чужих бажань. Втім, дорогі діти, я в курси, що ви не ідіоти і не буду детально розповідати, чому не варто.
Тілесний потяг
Я знаю не одну, не дві і навіть не чотири пари, які одружились — якщо прибрати зайві словеса — тому що хотілося сексу, а без штампу в паспорті та обряду в храмі не дозволяли переконання або строгі батьки. Всі ці парі або розпалися, або, що називається, «дуже погано живуть».
Просто тому, що секс сам по собі, взагалі кажучи, досить швидко набридає і не призначений для тривалого відпочинку. Більш того, якщо він простий і зрозумілий як обід, то він набридає ще швидше. Заради тілесних радощів можна бути разом деякий час, але не дуже довгий. Якщо ж ви плануєте провести разом життя, то варто пошукати для цього причини серйозніше.
Будь-які зовнішні обставини
Вік, тиск оточуючих, вказівки духівника, воля батьків, вдало складаються події, «знаки від Господа» та інша швидкоплинна мішура. Всі ці причини для шлюбу недостатні, тому що знімають з вступають у шлюб відповідальність за їх вибір. І надалі, коли стане солоно, їм неодмінно захочеться відіграти назад і сховатися за непробивну стінку «я цього не вирішував, воно само склалося». Питання тільки в тому, у кого першого здадуть нерві, — а погано обом.
До речі, шлюб «по зальоту» відноситься сюди. З тією поправкою, що погано буде вже, як мінімум, трьом.
Виходити заміж за багатого, сподіваючись на його багатство і подальшу безтурботне життя є акт продажу, а не любові, і здійснювати його не варто — деякі речі належать нам недостатньо сильно, щоб ми могли їх продати. До такого роду промов відноситься, зокрема, наша душа, а шлюб є більшою мірою союз душ, ніж тел — вести спільне господарство або разом спати можуть будь-які дві людини, а бути чоловіком і дружиною двоє друзів навряд чи зуміють.
Втім, якщо ви наважуєтеся на подібну угоду, — то її і варто оформити як операцію, з усіма ганебними деталями на зразок шлюбного контракту. В іншому випадку у вашого контрагента занадто сильна позиція юридично, так і морально теж, що знову ж погано скінчиться в ситуації конфлікту.
Самотність і відчуття нереалізованості в житті
Зазвичай у такій ситуації відбувається щось протилежне «чесної угоді», і вступає в такого роду відносини спочатку планує програти. При продаж собі за матеріальні блага людина намагається отримати побільше і оцінити себе максимально високо, бо ніч темна, дорога далека, а перспективи туманні і треба встигнути отримати свій дохід, поки це можливо. У разі ж, якщо людину штовхає до шлюбу самотність і страх, то він не намагається отримати максимум, а «бере що є», тобто задовольняється мінімумом. «Вже краще так, ніж взагалі ніяк».
Не «ведіться» на цю обманку.
Анітрохи це не краще. До непростого становища, коли важко, коли боляче, коли холодні ночі і безрадісні дні, подібний союз нічого не додасть — зате відніме наявний мінімум свободи і сильно уріже комфорт. А так як цей союз буде союзом двох вільних, поєдналися за взаємною згодою, а радше актом милосердя одного до іншого, ставити людей у нерівне становище, то і надії на повноцінне повагу доведеться серйозно скоротити.
Одружуватися варто тільки в ситуації, коли всі ці міркування несуттєві. Коли вогонь у тілі погашений, коли ніхто ні від кого не залежить і не буде залежати матеріально, коли кожному є, в разі чого, чим зайнятися і крім шлюбу.
Просто кажучи, шлюб варто вступати тільки коли, коли це не потрібно.
Шлюб повинен бути розкішшю і примхою, капризом та пригодою, а не рішенням проблем поточних або передбачуваних, крім, власне, проблеми тієї, «що ми не в шлюбі».
Якщо вже дві людини вирішили ускладнити своє життя настільки, що не просто оселилися разом, але планують жити разом все життя, то це рішення повинно бути мотивоване виключно зсередини.
До речі, врахуйте, що чоловік або дружина — це майже єдина людина за все ваше життя, яке буде з вами.
Всі інші будуть входити у ваше життя і йти з нього з тою чи іншою функціональністю — приятеля, колеги, товариша по чарці. Ваш контакт з усіма іншими людьми буде обмежений, а в шлюбі доведеться мати справу з усією людиною у всій її повноті, майже співуче — непривабливою.
Тому не приймайте свого рішення до того моменту, коли зрозумієте, що бачите перед собою саме людину, а не її тіло, її блискучі перспективи, її інтелект, або ж свій власний комфорт в його присутності.
В шлюбі ой.
Двоє друзів — це не шлюб, і коханці — це не шлюб. І навіть друзі, які разом сплять, або коханці, які ведуть спільне господарство, — знову ж таки щось не те.
Тому, дорога донечка чи дорогий син (ну раптом ви все ж це прочитаєте), я можу дати тільки одну чітку раду — пов’яжіть своє життя з людиною тільки тоді, коли будете хотіти саме пов’язати життя з конкретною людиною, і коли це бажання буде вільним та ясним.
Або так:
Колись досить давно одна жінка запитала свого чоловіка: «Чому ти любиш мене?»
Спочатку він хотів сказати, що вона красива. Але зрозумів, що цього замало: красивих жінок навколо тисячі. Потім хотів сказати, що це тому, що вона любить його, але і цього виявилося недостатньо — не тільки ця жінка любила цього чоловіка.
Потім він намагався міркувати про розум і почуття гумору, і про смачні борщі — но борщ в ресторані був ще краще, а розумними іронічними співрозмовниками в той час можна було мостити дороги — стільки їх розвелося. І навіть думки про те, як йому добре з нею, виявилися неповною правдою — зрештою, завжди можна знайте в житті кайф, і посильніше. Тим паче не допомогли і слова про те, що без неї погано.
І залишилося тільки одне.
Він відповів: «Тому що ти — це ти».
Ось колі зможете повторити, без самообману і бажання когось порадувати — напевно, варто вже й одружитися.
Втім, всі ці міркування ви, дорогі діти, ймовірно, читати не будете.