Ми настільки звикаємо до цих нездорових звичок, що вони стають частиною нашого життя. Ми приймаємо їх і не помічаємо, як вони повільно знищують нас і наші відносини…
Що змушує нас виправдовувати токсичну поведінку в стосунках? Невже ми так боїмося залишитися одні, що готові миритися з чим завгодно? Або стандарти того, що є нормальними відносинами, стали настільки низькими?
Якою б не була причина, найсумніше в цьому те, що ми настільки звикаємо до всіх цих нездоровим звичкам, що вони стають частиною наших життів. Ми приймаємо їх і часто не помічаємо, що саме вони повільно знищують нас і наші відносини…
Отже, 5 найпоширеніших типів негативної поведінки, які багато сімейні пари вважають абсолютно нормальними, але які, немов кислота, роз’їдають їх відносини:
1. Звинувачення партнера у своїх невдачах і негативних почуттях.
Наприклад, у вас був невдалий день на роботі, і в результаті у вас поганий настрій. Ну і що? Ви не одні такі. Кожен день подібне відбувається з мільйонами людей. І що, ви дійсно вважаєте це гідною причиною для того, щоб звинувачувати у всьому партнера і огризатися на нього лише тому, що він живити, як пройшов ваш день? Звичайно ж, немає.
Звинувачувати когось у власному поганому настрої – це, мабуть, саме егоїстичне і дитяче поведінку, на яке здатна людина. Так що замість того, щоб переконувати себе в тому, що ваша друга половинка якимось чином винна в тому, що у вас на душі кішки скребуть, постарайтеся взяти відповідальність за власні емоції.
Повірте, перекладати контроль над своїми емоціями і благополуччям інших людей – це дуже погана ідея, оскільки в довгостроковій перспективи може привести лише до появи гніву і розчарування, що зруйнували не одні в цілому благополучні відносини.
2. Сприйняття відносин як змагання, в якому неодмінно потрібно обставити партнера.
Ваші відносини – це не змагання і не перегони. Якщо зв’язок, який ви поділяєте з партнером, заснована на тому, що ви скрупульозно підраховуєте, хто і що зробив для ваших відносин, вони приречені. Саме ця дурна і токсична гра часто не дає парам бути щасливими і насолоджуватися чудовим життям, яке могла б у них бути.
Якщо ви весь час будете сперечатися і обговорювати, чия черга мити посуд або виносити сміття, і скрупульозно підраховувати бали, це не зробить ваші відносини краще, а лише нагадати їх почуттям провини і гіркотою.
3. Пасивно-агресивна поведінка і звичка розмовляти натяками замість того, щоб говорити відкрито.
Якщо вас щось турбує, варто знайте спосіб зрозуміти, що ж саме «грає» на ваших нервах, і розібратися в тому, як це виправити, але аж ніяк не дратувати близьких людей, ведучи себе пасивно-агресивно. Коли ви ведете себе подібним чином, це свідчить лише про те, що вам і вашому партнерові не вистачає здорового спілкування.
Коли людина знає, що робити зі своїм життям, що саме вона відчуває у відносинах, їй немає потреби розмовляти з партнером натяками і змушувати його вгадувати, в чому причина його поганого настрою.
4. Надмірні ревнощі
Якщо ви час від годині час свого партнера, це цілком зрозуміло і абсолютно нормально… Звичайно, якщо у вас є справжні причини. Але якщо ви починаєте закипати, наче чайник, кожен раз, коли партнер з кимось говорити, або, наприклад, коли він комусь посміхається на вулиці, це вже якесь божевілля. І, повірте мені, це виглядає зовсім не «мило».
Ревнощі такого роду часто призводить до того, що люди починають стежити за партнерами, зламувати їх облікові записи й читати листування без дозволу. Якщо ви ловите себе за подібне, то варто зрозуміти, що це зовсім не демонстрація любові – це неймовірно токсична і маніпулятивне поведінка, яке повинно припинитися, якщо ви хочете, щоб відносин було майбутнє.
Може, замість того, щоб ревнувати партнера без причині, просто почнете йому довіряти? Якщо, звичайно, ви дійсно його любите.
5. Схильність брати відносини «в заручники».
Якщо ви не знайомі з цим терміном, поясню вам його детальніше. Коли ви берете в заручники» відносини, це означає насамперед ті, що ви шантажуєте свого партнера в емоційному плані. Наприклад, замість того, щоб сказати «Мені здається, що останнім часом ми почали віддалятися одне від одного, і мене це засмучує», ви починаєте говорити щось на кшталт «Я не можу залишатися з людиною, яка так холодний до мене». Очевидно, що другий варіант абсолютно не підходить для повідомлення партнеру про свої почуття.
Чому? Насамперед тому, що він створює непотрібну драму, зварювання і суперечки. А ще тому, що це гранично маніпулятивний спосіб спілкування, не приймає до уваги почуття вашого партнера. Єдиний спосіб, з допомогою якого можна уникнути попадання в це вязке і токсичну болото – справжнє спілкування. Чесне, відкрите і щире спілкування. Саме так партнери повинні доносити свої почуття і думки, якими б неприємними вони не були, не ставлячи під загрозу стосунки.