Авторські статтіТехно

Вчені: Конопля зобов’язана психоактивними властивостями древньому вірусу

Він у незапам’ятні часи вбудуватися в гени цього рослини і назавжди залишився там. Це сталося, тому що він виявився корисним.

Вчені прийшли до висновку, що конопля зобов’язана своїми психоактивними властивостями древньому вірусу. Саме від нього рослина отримало гені, здатні кодувати білки для подальшого синтезу канабіноїдів.

Варіацій цих речовин у рослині конопель безліч. Деякі з них стимулюють апетит, інші є знеболювальними або протиблювотними ліками. На особливому місці стоїть психоактивну дію.

У той час у коноплях є і каннабіноїд, без психоактивної дії. Однак він здатний знижувати випробовувану людиною тривогу або страх.

Прочитайте про звіробій звичайний та його властивості і нашій статті

До висновку про вплив на коноплю стародавнього вірусу прийшли канадські і американські фахівці. Отримання «чорнового» варіанту геному конопель вдалося ще сім років тому.

Однак лише зараз стало можливим локалізувати окремі гені на ДНК і виявити некодовані ділянки. Саме завдяки цьому і був знайдений ген, який раніше не був відомий.

Потрапляють в геном віруси, як правило, залишаються недіючими. У той ж час, трапляється, що вони стають активатором появи нових властивостей і їх носій використовує це для власних завдань.

Вважається, що конопля заразилася вірусом багато мільйонів років тому. Пройшло багато часу, і рослина почала активно користуватися занесеним в нього геномом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України