Авторські статтіЗдоров'я

Які хвороби лікує звіробій

Звіробій продірявлений або звіробій звичайний є багаторічним рослиною, яке здавна використовує народна медицина. Цілющі властивості цієї трави користуються великим успіхом при лікуванні багатьох захворювань.

Цілющі властивості звіробою

Основні лікарські властивості звіробою укладені в його траві, яка містить ефірні масла, гіперицин, флавоноїди, велика кількість смолистих і дубильних речовин, фітонциди, сапоніни, каротин, алкалоїди, вітаміни Р, РР і С, а також нікотинову кислоту.

Незважаючи на такий багатий склад, звіробій є практично нетоксичним. Крім цього, він відрізняється протизапальну, в яжучу, антимікробну, кровоспинну, знеболювальну, спазмолітичну, сечогінну, біо-стимулюючою, жовчогінну, дезінфікуючу, глистогінну, заспокійливим, загальнозміцнюючу, фотосенсибілізуючу і антидепресивну дію.

Застосування звіробою

Звіробій звичайний сприяє збудженню апетиту, так як його дія активізує процес травлення, регулює обмінні процеси і стимулює роботу залоз внутрішньої секреції, а також покращує функцію серцевого м язу, зміцнює капіляри і звужує судини. Медицина використовує звіробій при захворюваннях нирок і печінки, захворюваннях шлунково-кишкової системи, а також зовнішньо для загоєння ран.

Настій звіробою приймають при ендокардітах, міокардитах, атеросклерозі, сечокам’яній хворобі, холециститі, пієлонефриті, гломерулонефриті, простатиті, циститі, вітіліго і мастопатії.

Лікування хронічного гастриту

Заварити в чашці окропу повну столову ложку подрібненого звіробою, щільно накрити блюдцем, настояти годину і процідити. Пити такий настій рекомендується при гастриті тричі на день по півсклянки перед їжею. Курс лікування повинен тривати не менше 30 календарних днів.

Звіробій звичайний при виразкових захворюваннях

Для лікування виразок дванадцятипалої кишки та шлунка корисно використовувати масляну настоянку сірого звіробою. Для цього наповнюють сировиною літрову банку, заливають доверху оливковою або рослинним маслом і витримують півгодини на паровій бані. Знявши з вогню, суміш потрібно остудити, відфільтрувати через марлю і перелити в темний скляний посуд, який зберігати в холодильнику. Застосовувати звіробійне масло слід по столовий ложці вранці на голодний шлунок, за півтори години до обіду, а також через півтори години після вечері. Такі процедури необхідно повторювати щодня протягом 60 днів.

Звіробій звичайний при енурезі

Дорослим і дітям, які страждають нічним нетриманням сечі, рекомендується приймати настій звіробою по склянці перед сном. Для приготування ліків необхідно заварити в чашці столову ложку трави і процідити.

Лікування туберкульозу за допомогою звіробою

Настояти три доби 500 г суцвіть звіробою на літрі соняшникової олії і ? л натурального білого вина. На четверту добу довести цей олійно-трав’яний склад до кипіння, потім залишити на вогні, поки повністю не випарується вино, і приймати по півсклянки тричі на добу протягом двох з половиною місяців.

Захворювання суглобів

Залити склянкою води, 2 ложки подрібненого звіробою, проварити хвилин 10 і настояти приблизно годину. З процідженого відвару рекомендується робити компреси і накладати їх на уражені суглоби.

Настій звіробою

Столову ложку звіробою заварити склянкою окропу, залишити на 30 хвилин настоятися і приймати чотири рази на день по 50 г до їжі.

Відвар звіробою для внутрішнього застосування

Склянкою води, залити столову ложку звіробою, прокип’ятити 15 хвилин, а після повного охолодження процідити через марлю. Така кількість є добовою нормою, яку людина повинна випити за кілька разів.

Народна медицина вважає звіробій досить популярними лікарським засобом, який ефективно допомагає при серцево-судинних і шлунково-кишкових хворобах, крім цього, виступає кровоспинну засобом при кровотечах матки і захворюваннях печінки, є відмінним глистогінним ліками та надає допомогу при істерії, невралгії, безсонні, паралічах і епілепсії. Відваром трави звіробою лікують дитячий діатез, різні висипи, туберкульоз шкіри і нариви, а також прикладають компреси при захворюваннях молочних залоз. Коренева частина рослини використовується для лікування туберкульозу кісток і дизентерії.

Олія звіробою

Олія звіробою застосовується зовнішньо. Для його приготування необхідно 20 г молодих суцвіть залити склянкою лляного або рослинного масла, настояти два тижню, не забуваючи періодично помішувати. Такий масляний екстракт повинен вийти білі-червоного відтінку. Його використовують при сильних ударах spini і грудей, гнійних запаленнях, наривах, виразках і ранах. Навіть при сильних опіках, які займають дві третини поверхні тіла, такі ліки є досить радикальним засобом.

Екстракт звіробою

Взяти 100 мл спирту, додати до нього 4 ложки звіробою і настояти 10 днів у тіні. Отриману настоянку процідити і приймати тричі на день по невеликий чарці, але не більше 50 грамів за один раз.

Звіробій, наполягань на горілці

Одну частину свіжої або сухої подрібненої трави, залити п’ятьма ятьма частинами горілки, настояти півтора тижню і приймати тричі на день по 40 крапель. Для полоскання ротової порожнини і горла, а також для зняття запалення і зміцнення ясен таку настоянку рекомендується розводити кип’яченою водою (40 крапель на півсклянки води).

Протипоказання звіробою

Застосовувати звіробій звичайний протипоказано при індивідуальній непереносимості. Після прийняття препаратів, в основу яких входити звіробій, не рекомендується довго перебувати на сонці, так як підвищується ризик виникнення опіку.

Звіробій, не слід приймати під час вагітності та гіпертонії, так як це рослина здатна підвищувати тиск. Довгостроково також небезпечно використовувати траву звіробою, оскільки вона володіє слабким токсичною дією, яка може викликати неприємні відчуття в районі печінки, кропив’янку або гіркота у роті. У деяких випадках тривале застосування звіробою призводить до тимчасової імпотенції у чоловіків, однак після повного припинення прийому трави всі втрачені функції статевої системи відновлюються. Не слід захоплюватися міцним чаєм із звіробою, так як це загрожує такими наслідками, як гастрит

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України