ЄС|NATO

В США хочуть розвивати проєкт безпілотника-мішені 5GAT як противника для Су-57 та J-20

Щоб мати "противника" на Су-57 та J-20, у США згадали про проєкт безпілотника-мішені 5GAT

Проєкт 5GAT цілком можна назвати справжнім “довгобудом”, бо над ним працювали ще з 2006 року, а у 2020 тимчасово відклали цю програму через невдалий перший політ дрона-мішені

Джерело: Defence Express

Американські військові хочуть мати дешевий та ефективний спосіб відтворення під час тестів, оцінок та навчань високотехнологічних повітряних загроз, і тому США вирішити поновити програму закупівлі великогабаритного безпілотника-мішені, який буде “відтворювати” такі ворожі літаки, як Су-57 та J-20, передусім їхні засоби радіоелектронної боротьби.

Так, як розповідає видання The War Zone, ще 4 серпня Advanced Technology International як “основна керуюча” компанія отримала контракт загальною вартістю 77,169 млн доларів на розробку прототипу повітряної мішені п’ятого покоління, відомої як 5GAT. Основним підрядником у проєкті виступатиме Sierra Technical Services.

Попередня версія БПЛА-мішені 5GAT, фото — Sierra Technical Services
Попередня версія БПЛА-мішені 5GAT, фото — Sierra Technical Services

 

Власне тут варто уточнити, що саме Sierra Technical Services є розробником попередньої версії дрона-мішені у рамках програми 5GAT, на основі якої й буде побудована нова, удосконалена версія.

Програмою 5GAT у Sierra Technical Services займалися доволі довго, з 2006 року. Після успішних наземних випробувань у вересні 2020 року перший зразок 5GAT розбився під час дослідного першого польоту у жовтні 2020 року через помилки у програмному забезпеченні, після чого у США вирішили відкласти цю програму.

БПЛА-мішень 5GAT, фото — Sierra Technical Services
БПЛА-мішень 5GAT, фото — Sierra Technical Services

 

Деталі про новий проєкт поки що не розкриваються, але відомо, що попередня версія 5GAT повинна була мати на борту низку різних датчиків, комплекси РЕБ тощо, які б розташовувалися як всередині, так і зовні БПЛА-мішені (хоча в останньому випадку це б, звичайно, впливало на малопомітність літака).

Щодо теоретичної ціни такого безпілотника-мішені, то раніше у компанії Sierra Technical Services стверджували, що вартість одного БПЛА має бути менш як 10 млн доларів.

F-117, фото — U.S. Air Force, автор Sheila deVera
F-117, фото — U.S. Air Force, автор Sheila deVera

 

Рішення мати більше дронів-мішеней на озброєнні в майбутньому пов’язане з потребою американських військових мати системи, які б могли імітувати стелс-літаки ймовірного противника і на яких можна було б тестувати як ракети “повітря-повітря” та “поверхня-повітря”, так і інші засоби протидії, радари, датчики тощо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України