ЄС|NATO

Кабмін підтримав ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Кабмін на засіданні схвалив законопроєкт щодо ратифікації угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Підкреслюється, що угода створює додаткові можливості для розвитку торговельних зв’язків завдяки преференційним умовам доступу до ринків товарів та послуг обох країн, забезпеченню більшої прозорості в питаннях регулювання, зниження операційних витрат бізнесу через усунення бар’єрів в торгівлі та, у підсумку, підвищенню ефективності розвитку національних економік.

Угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна зі свого боку скасує ввізні мита для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів.

Загалом, положення угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосовування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних бар’єрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів.

Надалі законопроєкт буде направлено на ратифікацію Верховною Радою України. Після ратифікації парламентами країн угода набере чинності через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою зі сторін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України