Економіка

Велика Британія надала двом компаніям грант на виробництво водню в Україні 

Компанія «Водень України» та AB5 Consulting отримали грант на реалізацію проєкту H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області.

Про це повідомила пресслужба Hydrogen Ukraine.

Наголошується, що проєкт H2U має на меті революціонізувати виробництво енергії в Україні шляхом використання відновлюваних джерел для виробництва «зеленого» водню, чистого та універсального енергоносія.

З початковою електролізною потужністю 100 МВт проєкт передбачає будівництво заводу з відновлюваного водню, призначеного для виробництва відновлюваної електроенергії та «зеленого» водню для внутрішніх потреб і експорту в країни ЄС.

Проєкт також передбачає будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно, а також оцінку можливості підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одеської області. Такий підхід забезпечує надійне енергопостачання, здатне протистояти зовнішнім перебоям.

Крім того, в рамках проєкту H2U буде проведено комплексне техніко-економічне обґрунтування під адміністративним керівництвом AB5 Consulting (Великобританія) та технічним керівництвом Водень України (Україна). Це техніко-економічне обґрунтування закладе основу для етапів будівництва та реалізації проєкту.

«Це фінансування дозволить нам прискорити наші зусилля на шляху до створення виробництва та зберігання зеленого водню, що зробить вагомий внесок не лише в енергетичну трансформацію України, а і Європи, сприяючи чистому та стійкому енергетичному майбутньому», – зауважив генеральний директор «Водень України» Ярослав Криль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України