Економіка

Над Кримом нависла неминуча екологічна катастрофа

В окупованому Криму висихають річки. Півострову не вистачає опадів.

Як повідомив Кримськотатарський Ресурсний Центр на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, місячна норма рівня води спостерігається тільки в річці Малий Салгир. Інші річки Криму наповнені водою всього на 54% відсотка від місячної норми, через що рівень води в них знизився, а деякі вже почали висихати.

“Це природні процеси: у Криму зараз відносно мала кількість опадів, паралельно штучні водосховища воду забирають для повсякденних потреб. Окрема проблема – це забудова навколо річок, тому що зараз забудова має хаотичний, неврегульований характер і через забудову знищуються ці маленькі джерельця, які є елементами активного живлення річки”, – розповів еколог Євген Хлобістов.

Він підкреслив, що проблема наповненості річок насамперед пов’язана зі зменшенням дощів.

“Забудова берегів річок плюс сезонне зниження кількості опадів, а в Криму зниження будуть періодично виникати у зв’язку з глобально-кліматичними змінами – річки будуть пересихати”, – підкреслив еколог.

Експерт також нагадав, що 2020 року в Криму пересохла більшість малих і середніх річок.

“Одна з найбільших річок Криму 2020 року перестала існувати – там сухе русло було, а за часів Івана Айвазовського є відповідна картина, де видно, як у гирло річки Бельбек заходять пароплави”, – окреслив масштаб проблеми Хлобістов.

Він додав, що пересиханню річок також “сприяє” ціла низка причин:

  • мілітаризація Криму;
  • збільшення чисельності постійного населення;
  • нераціональний розподіл води між регіонами Криму.

“Ми бачимо, що ситуація для звичайного жителя, кримчанина, буде погіршуватися”, – підсумував експерт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України