Здоров'я

У Київській митниці роз’яснили правила ввезення пігулок, які містять прекурсори

Останнім часом почастішали спроби ввезти в Україну лікарські засоби з вмістом прекурсору псевдоефедрин

За 9 місяців 2021 року Київською митницею зафіксовано 40 випадків ввезення таких ліків, а це 147 тисяч таблеток та 14 флаконів з сиропами

Найбільшу партію таких препаратів, майже 40 000 пігулок, без рецепту і дозволів, ще в середині лютого намагалася ввезти з Єгипту через аеропорт «Бориспіль» громадянка РФ.

В усіх випадках стосовно громадян, що ввозили їх, складено протоколи про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України, ліки вилучено.

Класична ситуація: туристи, що відпочивають на єгипетських курортах, при повернені додому купляють в Єгипті ці ліки собі та друзям на замовлення. А в Україні на митному контролі мають клопіт, оскільки стають порушниками митного законодавства.

Варто запам’ятати, що п.1 Постанови Кабінету Міністрів № 458 від 23 травня 2012 р. встановлено, що громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:
• у кількості, що не перевищує п’ять упаковок кожного найменування на одну особу.  (ця норма не поширюється на  лікарські засоби, що містять підконтрольні речовини – наркотичні, психотропні та прекурсори);
• у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Однак, туристи намагаються ввезти саме медичні препарати «1,2,3», а також «Decancit SR», «Congestal» та «Clearest». У складі всіх цих препаратів є псевдоефедрин, що належить до прекурсорів, обіг яких в Україні обмежений та стосовно яких встановлюються заходи контролю.

Препарати, які містять прекурсор псевдоефедрин, заборонено ввозити в будь-якій кількості без засвідченого печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я рецепту на такий лікарський засіб, виданому на ім’я особи, що їх переміщує.

Тобто для безперешкодного ввезення даних препаратів авіапасажирам потрібно мати завірений рецепт лікаря та обрати для проходження митного контролю «червоний коридор» з письмовим заповненням декларації.

Про складові обраного препарату перед польотом можна дізнатися самостійно, ознайомившись з даними на упаковці виробника. А про те, чи належить ця складова в Україні до підконтрольних речовин, можна дізнатися з Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 6 травня 2000 р.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України