Фотогалерея

Темні конячки, які створювали історію: 5 знаменитих коханок російських царів

Незважаючи на те, що більшість шлюбів російських імператорів відбувалося за домовленістю і розрахунку, це ще не означає, що царські особи не знали, що таке справжня любов. І коханки царів малі в суспільстві великий вплив, який вони використовували, щоб поліпшити своє становище або допомогти своїй родині. Втім, більшість з них все-таки дійсно любив царів, про що свідчать численні любовні листи, які збереглися до наших днів.

1. Катерина Долгорукова (фаворитка Олександра II)

Катерина Михайлівна Долгорукова походила з княжої родини і була справжньою аристократкою. Імператор Олександр II був дуже дружний з її родиною, тому часто відвідував їх у маєтку. Коли він познайомився з Катериною, їй було всього 12 років. Після смерті Михайла Долгорукова імператор надавав допомогу його родині: зокрема, він давши освіту всім дітям, включаючи і саму Катерину. Коли дівчині було 16 років, імператор зустрівся з нею знову. Він закохався, і його почуття виявилося взаємним. Втім, Катерина відмовилася стати черговою з безлічі коханок царя.

Після того як дружина Олександра II, Марія Олександрівна, захворіла на туберкульоз, лікарі прописали їй целібат. Тоді Катерина, знаючи, які плюси зв’язок з царем принесе її сім’ї, все ж погодилася стати його коханкою. Імператор навіть зробив її фрейліною дружини, щоб постійно перебувати поруч з нею.

Катерина народила Олександрові чотирьох дітей. Кажуть навіть, що вона хотіла змістити з трону законних спадкоємців, щоб титул імператора дістався одному з її дітей. Після смерті своєї дружини Олександр одружився на Катерині.

Проте царська сім’я так і не прийняла Катерину. Її навіть не пустили до церкви, коли після вдалого замасі анархістів Олександра II ховали. Після смерті кохана їй разом з дітьми довелося переселитися у Францію.

2. Марія Наришкіна (коханка Олександра I)

Уроджена польська княжна, у віці 16 років Марія вийшла заміж за Дмитра Наришкіна. Дівчина привертала до себе увагу на всіх балах не лише красивою зовнішністю, але і неймовірним смаком в одязі і прикрасах.

Немає нічого дивного в тому, що імператор Олександр I закохався в неї з першого погляду. З благословення свого чоловіка Марія стала коханкою імператора в 1799 році. Олександр і Марія навіть з’єднання являлися раз на балах і різних церемоніях, незважаючи на те, що у імператора була законна дружина Єлизавета.

Наришкіну обожнював і двір, і царська сім’я. Вона навіть планувала змусити імператора розлучитися з дружиною і одружитися на ній. Все їй було прихильним: імператор демонстрував їх відносини на загальний огляд так, ніби зовсім не був одружений. Однак цим планам не судилося збутися: з невідомих причин Олександр відмовився розлучитися з дружиною. У 1814 році їх бурхливий роман несподівано закінчився. За годину цих відносин Марія народила п’ятому ятьох дітей, з яких як мінімум четверо були від царя. Втім, Він визнав всіх п’ятому ятьох і давши їм своє прізвище.

3. Ганна Лопухіна (фаворитка Павла I)

Як і всі знамениті коханки російських царів народжена в дворянській сім’ї, Лопухіна вразила імператора Павла I в саме серце, коли їй було 19 років від роду. Побачивши її на балу, імператор наказав, щоб її сім’я переселилася в Петербург, багатьом членам сім’ї він давши високі чини при дворі. Так після переїзду батько Анни отримав титул ясновельможного князя і місце генерал-прокурора.

Незважаючи на невеликий зріст і не особливу привабливість, Ганна підкорила серце Павла, і він здійснював заради неї мало не лицарські подвиги, гідні любовного роману. Фарбування стін Михайлівського палацу в колір рукавичок Анні або манера називати в честь неї кораблі – лише деякі з його жестів. У 1799 році, не витримавши тиску з боку суспільства за зв’язки з імператором, Лопухіна закінчила стосунки з Павлом і вийшла заміж за іншу людину. Імператор не перешкоджав її шлюбу з другом дитинства, князем Гагаріним, але в серці сподівався, що улюблена повернеться до нього. Однак його мрії не судилося збутися, адже два роки після їх розриву він був убитий.

4. Матильда Кшесинська (коханка Миколи II)

Прима-балерина польського походження, Матильда зустріла Миколу на одному зі своїх виступів, коли їй було 17 років. Закохавшись в неї з першого погляду, Микола II купивши їй розкішний особняк в Санкт-Петербурзі, де вони зустрічалися протягом 4 років, поки їхні тривалі стосунки. Відома своєю безжальною і амбітної натурою, Матильда часто користувалася своїми відносинами з імператором, щоб заробити славу і збільшити вплив в імператорському театрі. Вона була не просто дуже обдарованої танцівницею, але і примхливою, впертою жінкою, готовою на все, щоб знищити своїх суперників. Незважаючи на велику пристрасть і прихильність до Матильди, Микола розлучився з нею в 1894 році, коли помер його батько, а йому випало одруження майбутньої імператриці Олександрі Федорівні.

Пізніше Матильда закрутила роман із двома великими князями з родини Романових: двоюрідними братами Сергієм Михайловичем і Андрієм Володимировичем. У 1902 році вона народила сина і зізналася, що поняття не має, хто з двох його батько. Пізніше вона вийшла заміж за Андрея Володимировича і після Жовтневої революції переїхала з ним у Париж. Там вона відкрила престижну балетну школу, яку відвідували такі легендарні балерини, як Марго Фонтейн і Тетяна Рябушинская. У 1971 році Матильда померла, не доживши до 100-річчя всього 8 місяців.

До речі, про стосунки Матільди і останнього російського царя ви можете подивитися в кіно вже на цих вихідних. Адже виходить гучний фільм Олексія Учителя “Матильда”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України